Festivalis „Ont GRIND`ų“ – rokenrolas išlaisvina sielas

Festivalis „Ont GRIND`ų“ – rokenrolas išlaisvina sielas

Į dešimtąjį žemaičių sugalvoto „grind‘n‘roll“ stiliaus festivalį „Ont GRIND`ų“, pirmą kartą vykusį Klaipėdoje, šeštadienio vakarą sugužėjo sunkiosios muzikos gerbėjai. Vieni pasirodymais gėrėjosi ramiai sėdėdami toliau, kiti viso festivalio metu nesitraukė nuo scenos nuotaikingai linguodami pagal muzikos ritmą, tiesdami rankas į atlikėjus ir garsiai jiems pritardami. Pasirodyti festivalyje atvyko grupės ne tik iš Lietuvos ar kaimyninių valstybių, bet ir iš Indonezijos.

Muzikos tikslas – susidurti su realybe

Festivalyje „Ont GRIND`ų“ dalyvavusi grupė iš Vilniaus „Gangrena“ pasakoja, kad šio stiliaus muzikos tikslas – padėti žmonėms atsipalaiduoti bei susidurti su realybe: „Juk rokenrolas išlaisvina sielas. Mes to ir siekiame“.

Grupės nariai, pasivadinę pseudonimais Stiklas, Karolis ir Ryklyz, tikina, jog sunkioji muzika gyvuoja, į koncertus ateina įvairaus amžiaus klausytojų – ir labai jaunų, ir jau vyresnio amžiaus.

Atlikėjai muzika domėjosi nuo mažens, iš pradžių klausomos muzikos stilius buvo švelnesnis, bėgant metams jis sunkėjo, keitėsi. „Nebūna taip, kad žmogus pradeda klausytis sunkios muzikos ir laikui bėgant ji švelnėja. Nebent atvirkščiai. Tačiau mes mėgaujamės ir elektronine muzika, džiazu“, – šypsosi jie.

Paklausus, kodėl pasivadino būtent „Gangrena“, grupės nariai juokiasi, kad tai tiesiog buvo dar nepanaudotas pavadinimas, kuris gerai skambėjo: „Galvojom visokius pavadinimus, bet šis patiko, todėl taip ir palikome. Rokenrolas yra nuolatinis linksminimasis, o gangrena mums asocijuojasi su ta stadija, kai visiškai atsipalaiduoji ir pasineri į muziką“.

Jokių ribų ir taisyklių

Iš Lenkijos į festivalį atvykusią grupę „Straight Eight“ kurti įkvepia kiti atlikėjai, jų muzika. „Pankroko muzika suteikia ypatingą laisvę, kokios mes negalėtume patirti kurdami kitokią muziką. Čia nėra jokių ribų, taisyklių, politikos ar religijos. Nieko. Tik muzika. Ir žmonės, kurie jaučiasi laimingi. Savo kūryba to ir siekiame – skleisti laisvę ir laimę“, – sako jie.

Laisvė jų kūryboje tikrai atsispindi – grupės kuriama muzika turi įvairių stilių ypatybių – pankroko, roko, metalo. Kūryboje tarsi susimaišiusios visos muzikos rūšys. Viena iš grupės dainų – netgi džiazo stiliaus.

„Dabar yra jau trečias kartas, kai mes koncertuojame Lietuvoje. Čia atmosfera koncertuose puiki, žmonės šoka, linksminasi. Pankroko kultūra Lenkijoje mirusi, jos nėra. Kai atliekame pasirodymus savo šalyje, susirenka gal 15 žmonių, koncertuose Lietuvoje matome 300. Tai nuostabu, todėl mėgstame čia groti. Tikimės, kad tai nėra paskutinis kartas Lietuvoje“, – džiaugiasi grupės nariai.

„Straight Eight“ nariai džiaugiasi, kadį koncertus Lietuvoje atvyksta įvairaus amžiaus žmonės – būna ir jaunesnių, ir vyresnių.

Festivalis Klaipėdos kultūros židinyje

„Ont GRIND`ų“ organizatorius Edmundas Lukminas pasakoja, jog festivalio idėja kilo mažame miestelyje Rietave, ten jis kartu su bendraminčiais nusprendė, jog reikia surengti sunkiosios muzikos koncertą. Vėliau atsirado daugiau palaikančių šią idėją ir norinčių prisijungti.

„Aš pats klausau pankroko stiliaus muzikos, kadangi tokių koncertų Lietuvoje tuo metu nevykdavo, pamanėme, kad juos rengti būtų visai įdomu. Labai daug pankroko gerbėjų nėra, visame pasaulyje tokio stiliaus koncertuose nesusirenka minios. Festivalį rengiame, nes mums patiems įdomu, džiaugiamės tuo, ką darome“, – teigia E. Lukminas.

„Menų zonos“, kurioje ir vyko „Ont GRIND`ų“ festivalis, iniciatorius Darius Vaičekauskas džiaugiasi, jog festivalyje dalyvauja ne tik grupės iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Indonezijos.

Pagrindinė „Menų zonos“ idėja – pristatyti kitokią kultūrą, netgi jos paribius. Iniciatoriai siekia pristatyti jaunus menininkus, pritraukti kūrėjų iš užsienio, supažindinti su jais lietuvius.

„Idėjos sukurti „Menų zoną“ sklandė jau prieš kelerius metus. Su draugais, kolegomis, Klaipėdos menininkais kalbėjomės, kad mieste būtų smagu turėti alternatyvią vietą, erdvę, kur prieš kiekvieną renginį nereikėtų derinti įvairių leidimų, kur būtų galima ramiai kurti, įgyvendinti idėjas, kviesti kolegas, bendradarbiauti su kitais menininkais“, – apie šios erdvės sumanymą pasakoja D. Vaičekauskas.

„Tai, kad Klaipėda siekė kultūros sostinės vardo, dar labiau motyvavo rengti tokią erdvę. Ši vieta, kurioje dabar įkūrėme „Menų zoną“, realiai buvo naudojama statyti automobiliams. Mes atstovaujame alternatyviajai kultūrai, subkultūrai, nuo šios erdvės įkūrimo beveik kiekvieną savaitgalį organizuojame įvairius renginius, koncertus, parodas“, – tikina „Menų zonos“ iniciatorius.

Vieta pasirinkta taip pat neatsitiktinai – ji senamiestyje, šią vietą D. Vaičekauskas apibūdina kaip kultūros židinį – šalia parodų rūmai, fotografijos galerija ir pan.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder