Į pirmąją ekskursiją susirinko nemažas būrys klausytojų – daugiau, nei buvo numatyta sudaryti vienai grupei – beveik 20 žmonių. Daugiau nei 100 žingsnių bokšto laiptais žengę lankytojai patogiai įsitaisė pačioje varpinės širdyje – ten, iš kur miesto gyventojus gaudaus skambesio aidais džiugino muzikos laureatai pianistas Stasys Žilevičius ir chorvedys Kęstutis Kačinskas.
Klausydamiesi istorinio pasakojimo apie pirmųjų varpų atsiradimą, kuomet Europoje ėmė plisti krikščionybė, susirinkę entuziastai aktyviai uždavinėjo įvairius klausimus ir palaikė renginio diskusiją.
Tarybinėje Vokietijoje pagaminti instrumentai į Klaipėdą atkeliavo ir tarnavo nuo 1987 iki 2006 metų. Už tai atlikėjai yra dėkingi tuometiniam Klaipėdos miesto Vykdomojo komiteto pirmininkui Alfonsui Žaliui bei kultūrologui Vytautui Jakelaičiui. Šiandien Klaipėdos karilionas mūriniame bokšte slepia net 48 varpus, kurių bendras svoris siekia beveik 600 kg. Vieninteliai Lietuvoje esantys Klaipėdos ir Kauno karilionai skiriasi neįprastais muzikos atlikimo būdais – čia atlikėjai vadinami kumštininkais, o laikinojoje sostinėje – pirštininkais. K. Kačinskas neslėpė, kad muzika gali būti skausminga: mėgavimąsi grojant tokiu unikaliu instrumentu neretai lydi nuospaudos ant rankų ir ant medinių plokštelių likę kraujo lašai. Kariliono meistrai džiaugiasi šiemet galėdami švęsti 30-ąsias savo karjeros metines.
Rašyti komentarą