Kiekvieną liepos bei rugpjūčio ketvirtadienį nuo 18 val. iki 19.30 val. parke netikėtai bus galima sutikti laisvalaikį leidžiančius grafus Tiškevičius, jų šeimos narius bei svečius. Personažus, kuriuos įkūnys profesionalūs aktoriai, parko lankytojai išvys didžiajame bei mažajame parteriuose, rožyne, besiirstančius didžiajame tvenkinyje, kitose parko vietose, vaikštančius, žaidžiančius kroketą ar besivažinėjančius karieta. Netikėtai rūmų šeimininkus gali sutikti ir po Birutės parke esantį Gintaro muziejų vaikštantys lankytojai.
Taip palangiškiai ir kurorto svečiai, apsilankę Birutės parke, netikėtai bus nukeliami į 19 a. pabaigą bei, teatrališkais sprendimais praskleidžiant praeities šydą, jie bus nebyliai supažindinami su Palangos kurorto bei jo įkūrėjų – grafų Tiškevičių šeimos – istorija. Tikimasi, kad pasigrožėję parke netikėtai sutiktais grafais ar jų svečiais, daugelis panorės užsukti ir į atnaujintą bei eksponatais praturtintą Gintaro muziejų, susipažinti su kurorto ar grafų Tiškevičių gyvenimo istorija, pamatyti grafų portretus.
Nebyliai vaikštantys, poilsiaujantys personažai parko lankytojams taip pat primins, kad Birutės parkas yra rami, romantiška pasivaikščiojimo vieta, kurioje ramiai leidžiamas laisvalaikis.
„Įgyvendindami projektą „Birutės parko atspindžiai“ siekiame, kad kiekvienas lankytojas „atrastų“ parko istoriją ir ją susikurtų taip, kaip pats įsivaizduoja, matydamas šiuos personažus“, – sakė projekto idėjos autorė bei įgyvendintoja, Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.
Daugeliui parko lankytojų atgimę 19 a. laikmečio personažai – ne naujiena, nes projektas „Birutės parko atspindžiai“ Palangoje įgyvendinamas jau ne pirmus metus. Tačiau kasmet praeitį bei kurorto istoriją primenantys personažai parke pasirodo vis kitokie, bet ne mažiau žavūs ir paslaptingi.
Pasak A. Latonienės, šiemetinis, dešimtasis „Birutės parko atspindžių“ sezonas lankytojams taip pat pateiks staigmenų – po parką vaikščios daugiau, nei iki šiol buvo įprasta, personažų, persirengusių grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių laikų (19 a. pradžia) drabužiais. Be kitų naujų personažų, parko lankytojai išvys ir mažylį. „Mūsų grafų šeimyna pasipildė nauju grafaičiu, kuriam dabar – vos du mėnesiai“, – šypsojosi A. Latonienė. Šis mažylis po parką bus vežiojamas įspūdingame senoviniame vaikiškame vežimėlyje.
Projekto rengėjams kasmet tenka taip pat pasistengti, kad po parką vaikštantys personažai kiekvieną sezoną pasidabintų naujais drabužiais, atrodytų tikroviškai bei įtikinamai. Ne išimtis – ir dešimtasis projekto „Birutės parko atspindžiai“ sezonas.
Kuriant kostiumus personažams, kaskart siekiama išlaikyti autentiškumą – drabužiai siuvami atsižvelgiant į užfiksuotuosius senųjų grafų Tiškevičių giminės nuotraukų albumuose bei laikantis 19 a. pradžios aprangos tendencijų, išanalizavus kostiumų istorijos vadovėlius. Taip siekiama, kad personažų pasivaikščiojimas po parką sukurtų ne teatro, o tikrovės įspūdį.
Per daugelį metų projektas „Birutės parko atspindžiai“ jau įgijo nuolatinių gerbėjų, kurie kiekvieną vasaros ketvirtadienį ateina į parką tyliai pasimėgauti kurorto istorijos dvelksmu, nukeliančiu lankytojus į praėjusio šimtmečio pradžią. Personažų sukurta romantiška bei paslaptimi dvelkianti atmosfera poilsiautojams labai patinka.
A. Latonienė džiaugėsi, kad Birutės parke laisvalaikį leidžiantys palangiškiai ir kurorto svečiai jau įprato prie nebyliai vaikštančių personažų ir jų nebekalbina. „Pastebėjome ir daugiau teigiamų permainų – netikėtai sutikę „grafus“, praeiviai elgiasi supratingiau – šių nebestabdo, norėdami drauge nusifotografuoti, o.pamatę važiuojančią karietą, ją praleidžia“, – kalbėjo Palangos kultūros centro renginių režisierė.
Birutės parko lankytojai taip pat kviečiami užsukti ir į Sodininko namelį, esantį ties centriniais parko vartais – čia ne tik įsikūręs Turizmo informacijos centro filialas, bet ir visą vasarą veiks parodos, atskleidžiančios Birutės parko istoriją.
Rašyti komentarą