- Ar prisimeni savo muzikinę pradžią?
- Pamenu, kad nuo 6 metų bandžiau skambinti pianinu. Mokiausi ir Marijampolės muzikos mokykloje.
- Kas įkvėpė muzikuoti? Kokia buvo aplinka šeimoje?
- Mama mėgo dainuoti. Tėtis taip pat muzikavo. Brolis, ir tas „smuikavo“. Taigi aplinka buvo muzikinė. Na, o vėliau jau būdamas vyresnis grodavau Marijampolės šokių vakaruose. Esu lankęs ir garsųjį berniukų chorą „Vyturėlis“. Gal kiek rimtesnį potraukį profesionaliai muzikuoti pajutau tarnaudamas kariuomenėje. Ten teko išbandyti ir įvairius instrumentus: klavišinius, gitarą, mušamuosius ir, žinoma, vokalą. Mokydamasis J.Gruodžio aukštesniojoje muzikos mokykloje (dabar J.Gruodžio konservatorija) studijavau mušamuosius ir kontrabosą. Žodžiu, nesu iš medžio iškritęs...
- Vis kalbame apie tavo muzikinės patirties kaupimą. Kur vėliau teko pritaikyti šias muzikines žinias?
- Mane muzikuojantį pastebėjo Andrius Kulikauskas ir pakvietė į „Vilniaus aidus“. Vėliau teko muzikuoti Igorio Berino grupėje, dar vėliau buvau įkūręs ir savo grupę. Ji vadinosi „Labirintas“. Paskui buvo „Combo“ grupė. Esu koncertavęs ir su įvairiais orkestrais, ansambliais ir vienas, ir kaip tik norite.
- Tikriausiai su savo pasirodymais esi aplankęs ir nemažai šalių?
- Gerai... Pradedu vardyti: Amerika, Anglija, Škotija, Airija, Kanada, Vokietija, Lenkija, Rusija, Ukraina, Austrija, Turkija ir t.t. Be abejo, su koncertais esu išvažinėjęs ir visą Lietuvą.
- Dėkui. Mes visai nemažai sužinojome apie tavo atlikėjo veiklą. Ši, kad ir trumpa informacija, neleidžia abejoti plačia ir reikšminga šios veiklos biografija, kurios pavydėti galėtų daugelis Lietuvos atlikėjų.
- Jeigu dar pridėtume pirmojo Lietuvos atstovo „Eurovizijoje“ titulą, ši biografija būtų nuspalvinta dar ryškesnėmis spalvomis. Kad ir kaip būtų keista, Ovidijus Vyšniauskas kaip atlikėjas yra tik viena. Kita yra Ovidijus Vyšniauskas - muzikos autorius. Trumpai tariant, kompozitorius.
- Ar esi skaičiavęs, kiek dainų sukūręs?
- Neteko. Nebuvo aktualu.
- Labiau jautiesi esąs atlikėjas ar kompozitorius?
- Jei trumpai - ir tas, ir tas.
- Nusprendei surengti savo gerbėjams 40 metų kūrybinės veiklos ataskaitą. Kaip pakomentuotumei: tokie koncertai - tai noras gauti papildomą puokštę gėlių ar noras susitikti su savo gerbėjais ir pateikti visa, ką geriausio sukūrei per 40 metų savo veiklos?
- Savaime suprantama, jog antras variantas. Gėlių aš gaunu bene per kiekvieną pasirodymą. Beje, jas labai mėgstu ir pagarbiai puoselėju. Tačiau jau vien pasiryžimas surengti tokį platų koncertinį turą reiškia ką kita - tai reiškia norą susitikti su savo gerbėjais ir pasidžiaugti, kiek mūsų daug ir kokie mes „dideli“ užaugom...
- Kur planuoji surengti jubiliejinio turo koncertus?
- Panevėžyje, „Cido“ arenoje, - lapkričio 27 d., Šiaulių arenoje - gruodžio 3 d., Kauno „Žalgirio“ arenoje - gruodžio 9 d., Klaipėdos „Švyturio“ arenoje - gruodžio 29 d.
- Be abejo, visiems rūpi, kaip šie koncertai atrodys.
- Mes su maestro Vytautu Lukočiumi bei jo vadovaujamu orkestru „Vilnius sinfonietta“ ruošiame visų dainų naujas orkestruotes. Šias dainas atliksiu akompanuojant orkestrui bei roko grupei. Žodžiu, visi pamėgti klausytojams kūriniai turėtų skambėti naujai ir didingai. Na, o kaipgi koncertai be svečių. Įvairiuose miestuose dalyvaus ir įvairūs svečiai: Inga Valinskienė, su kuria dainuoju daug duetų, laukiu atvykstant ir Merūno, yra pažadėję apsilankyti ir LRT žurnalistė gera mano bičiulė Edita Mildažytė, taip pat Arūnas Valinskas, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, mūsų šalies pasididžiavimas - sportinių šokių kolektyvas „Žuvėdra“, vadovaujamas Skaistės ir Romaldo Idzelevičių, bei kt. Neatskleisim daugiau įdomybių - pradings „paslapties šydas“. Apskritai aš esu įsitikinęs, kad jubiliejinis turas mums puikiai pavyks ir visi parsineš į namus kuo šilčiausių prisiminimų.
Parengta pagal savaitraščio „Respublika“ priedą „Gyvenimas“
Rašyti komentarą