„Jie jauni ir patys nematė atriaumojančių tankų, bet piešia taip nuoširdžiai, tarsi čia būtų buvę drauge su gynėjais. Reiškia, tautos istorija perduodama iš širdies į širdį. Manau, yra labai prasminga, kad po dviejų dešimtmečių lemtingus sausio įvykius prie bokšto mums primena būtent vaikai“, - sakė parodos atidarymo dieną Telecentro generalinis direktorius Gediminas Stirbys.
Vilniaus TV bokšte eksponuojami kasmetinio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro drauge su Švietimo ir mokslo ministerija rengiamo konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių piešiniai. Šiam konkursui moksleiviai pateikia ne tik piešinius, bet ir rašinius, apybraižas, savo sukurtas dainas, eilėraščius, filmus, instaliacijas ir kitų meninės išraiškos formų darbus.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė pasakojo, kad dalyvaudami konkurse mokiniai artimiau susipažįsta su žmonių likimais sudėtingais okupuotos Lietuvos istorijos laikotarpiais – tremties, partizaninio karo, neginkluoto pasipriešinimo, ir tragiškais 1991m. sausio įvykiais, t.y. Lietuvos laisvės gynimu.
Parodos atidaryme dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pabrėžė patriotinio vaikų švietimo svarbą ir pasidžiaugė dar viena galimybe jų darbus pristatyti plačiajai visuomenei.
Pirmieji parodą apžiūrėjo į susitikimą Vilniaus TV bokšte atvykę Sausio 13-ąją nukentėjusiųjų draugijos nariai ir šio renginio svečiai.
Vilniaus TV bokšto darbo metu parodą ir nuolatinę ekspoziciją Lietuvos laisvės gynėjams atminti galima apžiūrėti nemokamai.
Rašyti komentarą