Šventės žiūrovai dainuos kartu su chorais

Šventės žiūrovai dainuos kartu su chorais

Ateinantį savaitgalį, birželio 12-ąją, Klaipėdoje prasidės Lietuvos vakarų krašto dainų šventė, skirta Žalgirio mūšio pergalės 600 metinėms paminėti. Koncerte dalyvaus chorai, orkestrai ir ansambliai iš visos Lietuvos, nors pagrindą sudarys Klaipėdos krašto atlikėjai.

Renginio organizatoriai tikisi, kad vasaros estrada prisipildys dainuojančių ir šokančių žmonių. Šventės metu pasirodys chorai, kuriuos sudarys 2 582 žmonės, orkestrai ir ansambliai, kuriuose bus 214 dalyvių, šokių kolektyvai bei 12 akomponuojančių orkestrų ir solistų. Iš viso laukiama 3 173 dalyvių.

Šventėje skambės tradicinė ir chorinė muzika, klasika, bus ir tai, kas skamba naujai, pavyzdžiui, Vytauto Kernagio kūriniai. Išgirsime ir Justino Marcinkevičiaus eilės, bus gausu skudučių ir kanklių skambesio. Šių metų šventės naujiena - kapelos, kurios noriai sutiko papildyti dalyvių sąrašą.

Pasak organizatorių, tai - ne tik šventė, bet ir visa puokštė renginių. Šventės išvakarėse, penktadienį, 19 val. Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje vyks chorinės muzikos vakaras "Pasitinkant dainų šventę", jame dalyvaus chorai iš Klaipėdos ir Vilniaus.

Šventės dieną bus atidaryta Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės "Amžių sutartinė" fotografijų paroda ir įvyks filmo pristatymas. Filmą bus galima pamatyti prekybos centre "Studlendas" nuo 13 val.

Oficialus šventės atidarymas prasidės 16.45 val. iškilmingomis dalyvių iškilmingomis eitynėmis iš Liepų gatvės į Vasaros estradą bei Klaipėdos kariliono koncertu. Pagrindinio koncerto pradžia - 18 val.

Po šventės organizatoriai pataria neišsiskirstyti, o pasilikti vakaronei, kurioje šventės dalyviai ir žiūrovai galės pašokti ir padainuoti kartu. Tokią tradiciją jau turi latviai ir estai.

Šių metų dainų šventei miesto savivaldybė skyrė 17,5 tūkst. litų, o Švietimo ir mokslo ministerija - 20 tūkst. litų.

"Kryžiuočių armija, ir ta buvo ginkluota geriau", - juokavo koncerto režisierius ir vedėjas Sigutis Jačėnas. Tačiau, šventės organizatoriaus Algirdo Šumskio teigimu, džiugu, kad iš miesto valdžios sulaukta ir ne piniginio indėlio - parūpinta vieta koncertui.

Pasak A. Šumskio, visi chorai moka liaudies dainas, tačiau buvo sugalvota išplatinti lankstinukus žiūrovams su šventės programa ir atliekamų dainų žodžiais - kad ir jie galėtų kartu padainuoti, įsilieti į koncertą.

1927 metais buvo surengta pirma dainų šventė Klaipėdoje, ankščiau čia vyko vokiškų dainų šventės. Sovietiniais laikais toks renginys uostamiestyje taip pat vyko, tik kitais pavadinimais.

Paklaustas apie šios šventės ateitį, A. Šumskis atsakė: "Kol gyvuos chorinė bendrija "Aukuras", tol dainų šventės ugnis neužges. Tai - mūsų kultūros paveldas, juk joks juodaodis nedainuos lietuviškos dainos".

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder