Šokio meilės pamokos

Šokio meilės pamokos

Esmeraldos vaidmuo tik ką Kauno muzikiniame teatre pastatytame šokio spektaklyje „Notrdamo legenda“ 24-erių baleto artistei Gretai Gylytei - tarsi stambus laimėjimas jos karjeros loterijoje. O juk talentui atsiskleisti neretai ir padeda lemtingi atsitiktinumai.

Temperamentą teko gesinti

„Pati jaučiu, kad turiu šiek tiek ugningo temperamento. Jį choreografas Aleksandras Jankauskas net turėjo gesinti, nes jo spektaklio vizijoje Esmeralda turėjo būti kiek žmogiškesnė, švelnesnė, ne vien valdoma meilės ir aistros. Šiame pastatyme mums, artistams, duota sudėtinga užduotis šokiu bei plastika atskleisti ir atidžiau patyrinėti galingą ir paslaptingą meilės ir aistros jausmą. Man patiko tai, kad šiame spektaklyje klasikinę balerinos patirtį galėjau pritaikyti modernaus šokio srityje“, - sako baleto artistė.

Beje, tokios modernaus šokio patirties Greta buvo įgijusi ir televizijos projekte „Šok su manimi“. Tuomet ji su partneriu Mariumi Gaižausku ant parketo šoko pasadoblį pagal operos „Karmen“ siuitą. „Tuomet jaučiausi savame kailyje. Ispanija, karštas kraujas, temperamentas man buvo prie širdies“, - prisipažįsta mergina, kuri tas savybes paveldėjo iš savo mamos.

Lemtingi atsitiktinumai

Taip jau yra, kad artisto karjera neretai priklauso ne tik nuo talento ar įgimtų savybių, bet ir nuo atsitiktinumų, kai skvarbi režisieriaus ar baletmeisterio akis tarp trupės kordebaleto „gulbelių“ pastebi tą, kuri gali tapti pagrindine gulbe. Iki šiol Greta, kuri jau penkerius metus dirba Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, yra sukūrusi nemažai antraeilių, bet svarbių vaidmenų. Naujasis baleto trupės vadovas Kšyštofas Pastoras sezono pradžioje savo pastatytame balete „Tristanas ir Izolda“ jai patikėjo svarbų Tristano motinos Blanšeflerės vaidmenį. Dabar Gretos laukia nauja atsakinga užduotis - Sofijos vaidmuo statomame balete „Čiurlionis“.

Prieš išeidama į sceną šokti didesnio ar mažesnio vaidmens, G. Gylytė mintyse visada paprašo Aukščiausiojo palaiminimo. „Tai darau, nes esu tikinti. Nenoriu nuvilti tų, kurie mane myli ir tiki. Nenoriu ir pati nusivilti“, - sako mergina.

Ar baletas netrukdo meilei? Daili ir grakšti mergina šypsosi: „Kai labai nori, viską galima suderinti“. O kas po spektaklio atneša gėlių? - kamantinėju. „Atneša draugai, tėvai, sesuo, kurie, kai tik gali, atvažiuoja į premjeras. O gėles aš labai mėgstu, - atsidūsta. - Gaila, kad nėra Lietuvoje tų gražių tradicijų, kokios yra kitose šalyse, kur publika negaili gėlių ir neša jas patikusiam atlikėjui“.

Kur laisvalaikiu balerina semiasi aderenalino? „Nieko nedarau laisvalaikiu, kas galėtų pakenkti mano kūnui. Nepatiriu slidinėjimo malonumo, nevažinėju riedučiais, užtat mėgstu minti dviratį, bet tai darau daugiausia per atostogas. Žinoma, esu iš tų jaunų žmonių, kuriems reikia draugijos, bendravimo, tačiau internetinės, „feisbukinės“ draugystės nepripažįstu“, - atvirauja Greta. Jeigu draugai jai pasiūlo vakare susitikti, net jeigu būna pavargusi, ji neatsisako. „Būdama tarp savų, man įdomių žmonių, kurie, beje, net ne menininkai, pailsiu geriausiai“, - sako Greta.

Ištikimybė gimtinei

Balerina, galima sakyti, užaugo teatre, nes jos tėtis - Klaipėdos muzikinio teatro operos solistas Mindaugas Gylys, o mama - šio teatro choristė. Tad ji su seserimi Augustina nuolat būdavo repeticijose, užkulisiuose. Viskas mergaitei atrodė įdomu ir žavu: suknelės, dekoracijos, dainos, šokiai. O suvokimas, kad tai, ką mato žiūrovai scenoje spektaklio metu, pasiekiama tik nelengvu darbu repeticijose, kartais per skausmą, kantrybės ir nervų išbandymą, atėjo kiek vėliau. Baletui atiduotus metus Greta skaičiuoja nuo tada, kai ji, dešimtmetė mergaitė, atvažiavo iš Klaipėdos į M.K.Čiurlionio menų mokyklą. Tuomet ji labai ilgėjosi mamos, su kuria prašnekėdavo valandas taksofonu, nes tada nei mobiliųjų telefonų, nei interneto ir skaipo nebuvo.

Ar kylanti baleto žvaigždė nenorėtų platesnių horizontų? Gal suviliotų ją koks nors užsienio teatras, kuriame mokama daugiau, nors ir tikimybė šokti svarbius vaidmenis kur kas mažesnė? Greta purto galvą ir ryžtingai atkerta: „Tikrai nenorėčiau išvykti iš gimtinės ilgam, nes aš tikrai labai myliu Lietuvą, labai myliu ir mūsų šalies baletą, nes jis tikrai yra geras. Pabėgti į užsienį, sakyčiau, būtų nesunku - pasirašyti sutartį metams ar keleriems, o kai panorėsi grįžti į Vilnių, viską turėsi pradėti nuo nulio. Esu patriotė, noriu ir vyro lietuvio, ir kad mano vaikai kalbėtų lietuviškai, o ne angliškai“.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder