Anot kūrėjos, jos darbai iš kitų menininkų kūrinių išsiskyrė savitumu. "Estetikos, humaniškumo, plastikos, kompozicijos dėsniai yra tokie patys. Etikos, moralės problematika taip pat panaši. Tiesiog kiekvienas dailininkas visa tai išreiškia savaip. Juk per save tu kreipiesi į kitus, vaizduoji juos supantį pasaulį", - atviravo menininkė ir pridūrė, jog kūryboje veikia veidrodžio dėsnis. Kūrinys parodo tai, ką jaučia kuriantis žmogus.
"Tai - lyg šiandieninio gyvenimo filtras. Tiesiog tam pasirenkamos skirtingos formos. Manoji - tai metafora", - tikino R. Jusionytė.
Kūrėja dirba vienoje Paryžiaus galerijoje, dalyvauja mugėse, rengia personalines parodas. Bendradarbiauja su keliomis prancūzų, belgų, šveicarų bei Vilniaus "Menų tilto" galerija, kurioje kiekvienais metais ji surengia savo parodą.
Gaila, jog Klaipėdoje, kurioje R. Jusionytė gimė, augo, mokėsi Eduardo Balsio menų gimnazijoje, ji retai rodo savo darbus ir planų kol kas neturi. Ji labai norėtų parodyti savo darbus Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose. "Tačiau kol kas manęs niekas nekvietė. Man pačiai nėra taip paprasta surengti parodą, kadangi reikia daug lėšų, norint atgabenti darbus iš Paryžiaus į uostamiestį, o vėliau atgal", - kalbėjo menininkė.
R. Jusionytė į Paryžių išvyko 2001 m., vos baigusi Vilniaus dailės akademiją. "Mane labai viliojo šis miestas - čia aš norėjau kurti ir rodyti savo kūrybą. Paryžius - tai solidi meno niša, kurioje negalėjau stovėti vietoje, o reikėjo tobulėti", - pasakojo skulptorė ir tapytoja, gyvenanti ir kurianti rytinėje Paryžiaus dalyje, Montreuil mieste.
TRAUKA. Į Paryžių skulptorė ir dailininkė Rūta Jusionytė išvyko prieš 15 metų. Esą šis miestas ją labai viliojo kurti ir rodyti savo kūrybą. Ir ne veltui - šiandien ji gali didžiuotis gavusi prestižinę prancūzų meno premiją. VE archyvo nuotr.
Rašyti komentarą