Buvusio kuršių krašto istorinės-kultūrinės atminties meniniam įprasminimui skirtas projektas „Šventosios žemės atminties ženklai“ pajūryje vasarą vyko jau 7 kartą. Jame dalyvavo kaip niekada daug dailininkų – 23. Dauguma – palangiškiai ir šventojiškiai, buvo atvykusių iš Klaipėdos, Alytaus, Joniškio, Kauno, Vilniaus. Pirmą kartą sulaukta menininkų iš Latvijos.
Nors projektas daugiau skirtas Šventosios istorijai, šį kartą dailininkams siūlyta labiau pažvelgti į Palangą. Šiemet ji mini daug svarbių sukakčių – 760 metų miesto gimtadienis, sukanka 125 metai, kai Palangai suteiktas kurorto statusas, 80 metų, kai suteiktos miesto teisės. Simpoziumo dalyviai lankėsi pajūrio krašto muziejuose, šventojiškis Mikelis Balčiu susipažino su naujausiais Palangos ir Šventosios apylinkių archeologiniais radiniais.
„Jis yra gyvai besidomintis, gyvai tiriantis archeologas, jis mums medžiagą pateikia visada labai gyvai, šviežiai, ne tik kad iš knygų, grynai, ką dabar atrado. Mes tuos radinius galime pačiupinėti, o dailininkams tos gyvos emocijos yra labai svarbu“, – kalbėjo simpoziumo organizatorė Audronė Bukauskienė.
Pasak organizatorių, pagal dailininkų pateiktus darbus ir matyti, kad senovinių radinių simbolika menininkus domino bene labiausiai.
„Labai subtiliai „užkabinta“ ir vaizduojama Maironio tema. Juk 2012-ieji buvo Maironio metai, prisiminkime jo kūrinį „Nuo Birutės kalno“, taigi Maironis labai siejasi su Palanga. Taip pat panaudota daug simbolikos, simbolinių ženklų iš Palangos archeologinių radinių“, – pasakojo simpoziumo organizatorius Petras Baronas.
Penktadienį atidaroma paroda įdomi ir tuo, kad yra itin marga žanriniu požiūriu – eksponuojami tapybos, grafikos, skulptūros, keramikos, tekstilės darbai, fotografijos. Palangos bibliotekoje ji veiks apie mėnesį.
Rašyti komentarą