Šiemet į jubiliejinę medalių kūrėjų stovyklą susirinko ir rekordiškai daug dalyvių – per dvi dešimtis. Pirmiausiai menininkai savo idėja įkūniją plastilinu, paskui – gipsu ir tik vėliau išlieja iš metalo: cinko, vario, žalvario ar bronzos. Stovyklos tema – Via Baltica – Baltijos kelias.
„Pavaizdavau Kuršių nerijos gamtą ir žvejus. Baltijos kelio akcija man labai patiko, aš jai pritariu. Iš pradžių žmonės ja netikėjo, bet pasirodė, kad ji buvo labai veiksminga“, – pasakoja stovyklos dalyvis iš Rusijos Michailas Matvejevas.
„Tai aš suprantu kaip audinį – kaip mes susijungėme rankomis tame kelyje per visas tris valstybes. O Via Baltica – ne tik per tris valstybes Lietuvą, Latviją ir Estiją, bet ir per Lenkiją, dabar mums labai svarbios yra Gruzija, Moldovą, Ukraina, kuriamos asociacijos“, – sako stovyklos dalyvis Petras Gintalas.
Pirmąją stovyklą telšiškiai įkūrė 1985-siais. Jų tikslas – populiarinti medalio meną, suteikti šiems mažosios plastikos kūriniams šiuolaikinę meninę išraišką. Kasmet stovyklos dalyviai po vieną iš sukurtų medalių dovanoja Telšių „Alkos“ muziejui.
„Jau 30-mt metų vyksta stovyklos simpoziumai Telšiuose, yra buvę Tryškiuose, Klaipėdoje. Tai unikalus reiškinys, kai menininkai susirenka kiekvieną rugpjūtį jau 30 metų“, – tvirtina stovyklos organizatorė Remigija Vaitkutė.
Lietuvoje medalio menas turi šimtametes tradicijas. Jis paplito XVI-ame amžiuje, itin buvo suklestėjęs pirmosios nepriklausomos Lietuvos Respublikos laikotarpiu, kai buvo kuriami medaliai žymiems žmonėms, įprasminami įvairūs įvykiai.
Rašyti komentarą