Klaipėdos dramos teatro vadovas Gediminas Pranckūnas ne pirmą kartą suteikia galimybę scenos meno profesionalams, neturintiems savos erdvės, bet kuriantiems aukšto meninio lygio spektaklius, rodyti juos atsinaujinančio Dramos teatro patalpose. Taigi dabar ir teatro "Lino lėlės" gerbėjai bent kartą per mėnesį turės galimybę stebėti lėlininko Lino Zubės kuriamus mažus scenos stebuklus.
"Lietuviška pasaka apie tris seseris" - tai jau trečias jauno teatro spektaklis, kurio aktorius, režisierius bei dailininkas L. Zubė kūrybinio įkvėpimo semiasi lietuvių liaudies pasakose ir kalba apie kitokį, nestandartinį žmogų, vienų vadinamą tiesiog kvailiu, kitų - išminčiumi.
Nesimėgaudamas skambiomis frazėmis, nekartodamas TV ekranų brukamų temų, lėlininkas subtiliai, neįkyriai, elegantiškai ir kultūringai kviečia apmąstyti proto ir kvailumo kategorijas, gyvenimo suteikiamą galimybę rinktis ir per kančią, per pasmerkimą gauti atlygį - daug vertingesnį nei materialieji turtai. Sykiu spektaklio režisierius ir aktorius formuluoja ir kitą mintį: kiekvienas mūsų mažumėlę esame "trečiasis brolis" ar "trečioji sesuo", tik savo kitoniškumą kaip įmanydami slepiame. Kodėl?
Lėlininko L. Zubės kuriamas sceninis pasaulis - itin jautrus, subtilus, santūrus, išmintingas, o žiūrovui siūlomas pastelinis šio spektaklio vaizdas - poetiškas ir nevienareikšmis, todėl spektaklis "Lietuviška pasaka apie tris seseris" turėtų būti ypač patrauklus tikro teatro gurmanams.
"Aš vengiu didaktikos, bet esu labai didaktiškas. Nuolat moralizuoju. Pirštu rodau, kas gera, kas negera. Žodžiu, toks truputį banalus", - prisipažįsta lėlininkas L. Zubė, neabejojantis savo žiūrovų - nesvarbu, kokio amžiaus jie būtų, intelektu. Jis žino, kad jo pasakojama istorija vis tiek vienaip ar kitaip, priklausomai nuo turimos patirties, nuo atvirumo pasauliui, nuo jausmų, bus suprasta.
Rašyti komentarą