Jis pagerbiamas už Lietuvos kultūrai įžiebtas idėjas ir iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę poziciją ir atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.
Garbės ženklas V. Rimkui bus teikiamas pirmadienio popietę Šiaulių miesto savivaldybės salėje.
V. Rimkus yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordino kavalierius, Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatas, Šiaulių universiteto Dailės fakulteto Tapybos katedros profesorius emeritas, Lietuvos katalikų mokslų akademijos, Dailininkų sąjungos, Tautodailininkų sąjungos, Mokslininkų sąjungos, Kraštotyros draugijos, Meno istorikų draugijos, Tarptautinės dailės kritikų asociacijos narys.
V. Rimkaus veikla žinoma ne tik Šiauliuose. Jo kultūrinės veiklos sritys - menotyra, tautodailė, lietuviška akvarelė, regionų menas, tremties problematika.
V. Rimkus parašė 45 knygas, sudarė ir parengė 220 parodų katalogų, parengė ir paskelbė per 3700 publikacijų apie Lietuvos meną lietuvių ir užsienio kalbomis.
Svarbiausios knygos - "Vitolis Trušys", "Aloyzas Toleikis", "Gražina Didelytė", "Ignas Budrys", "Akvarelė", "Epochų sandūros: mano takai takeliai", "Arvydas Každailis", "Valerijonas Vytautas Jucys. Grafika".
V. Rimkus padėjo atrinkti ir grąžinti į Lietuvą visuomenės veikėjų Venclauskių dokumentinį turtą, jam paskatinus šios šeimos rūmai buvo padovanoti Šiaulių "Aušros" muziejui.
Profesorius V. Rimkus ne kartą buvo renkamas Šiaulių miesto tarybos nariu.
Rašyti komentarą