Klaipėdoje - pasaulinio garso meno kritiko projektas

Klaipėdoje - pasaulinio garso meno kritiko projektas

Rytoj 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) pristato pasaulinio garso britų meno kritiko Edwardo Lucie-Smitho projektą "Trys pasauliai viename" ("3 worlds in 1"): Parodų rūmuose (Aukštoji g. 1/ Didžioji Vandens g. 2) atidaromos trys parodos, atskleidžiančias šiuolaikinio Londono meno pasaulio kaleidoskopą.

"Horizontalios tinklinės struktūros meno lauke nuolat atsiranda daugybė meno proceso centrų, kuriuos inicijuoja jaunoji menininkų karta. Jų bendruomenių koegzistavimas ir aktyvumas tampa varomuoju Londono varikliu", - teigia E. Lucie-Smithas. Todėl Klaipėdos parodose nerasime visiems gerai pažįstamų "brendų".

Kuratorius - žinomas britų rašytojas, poetas, meno kritikas, daugiau nei šešiasdešimties knygų apie meną autorius - akcentuoja kylančius jaunuosius autorius, jų kūrybinę drąsą, energiją, inovatyvumą, sugebėjimą rasti savo nišą persotintoje meno rinkoje. "Trys pasauliai viename" - tai trys parodos: "Tarptautinis Londonas", "Polemiškai maža" ir "Naujasis Irano menas".

Paroda "Tarptautinis Londonas" - tai plačios ir mišrios, Londone kuriančios britų ir kitų šalių menininkų, kurie aukštuosius meno mokslus baigę Didžiojoje Britanijoje ir jau 10-15 metų sėkmingai kuria Londone, bendruomenės kūryba. Pristatydamas šią tendenciją, kuratorius pasirinko 13 autorių ir jų instaliacijas, fotografijas, provokuojančius videodarbus, performansus.

Paroda "Polemiškai maža" koncentruojasi į du dalykus: tapybos atgimimą Londone ir miniatiūros koncepcijos kontrastą su išpūsta šiuolaikinio meno retorika. 26 autorių paroda yra parengta bendradarbiaujant su Londono kuratoriumi, galeristu Zavier Ellis. "Ar tapybos miniatiūroje idėja gali būti įgyvendinta ne mažiau įtaigiai ir konceptualiai nei didelio formato paveiksle ar šiuolaikinių medijų kūrinyje?" - klausia E. Lucie-Smithas.

Pasak lietuviškosios "Polemiškai maža" parodos dalies kuratoriaus, menotyrininko Igno Kazakevičiaus, Lietuvoje tapybos ir miniatiūros derinys yra tolygu kičui, eskizui, sumažintai didelio paveikslo versijai. Retas tapytojas sąmoningai tapo miniatiūras, dar rečiau tapybos miniatiūras galima pavadinti šiuolaikinio meno kūriniais. Todėl šiuosyk eksperimentuoti buvo pakviesti ne tik tapybą, bet ir fotografiją, garsą, piešinį naudojantys autoriai: parodoje dalyvauja Gytis Skudžinskas, Juozas Laivys, Laisvydė Šalčiūtė, Mindaugas Bumblys, Arturas Bumšteinas, Andrius Zakarauskas, Žygimantas Augustinas.

Pristatydamas parodą "Naujasis Irano menas", E. Lucie-Smithas Irano meną įvardija kaip varomąją Vidurio Rytų meno jėgą ir akcentuoja Londone itin sparčiai augantį susidomėjimą Vidurio Rytais. Projekte rodomų fotomenininkų darbai buvo atrinkti pirmojo atviro "Facebook" socialiniame tinklalapyje įvykusio Irano meno konkurso "Persbook" metu (2010 m.). Jų darbuose apstu tarp Rytų ir Vakarų kultūrų besiblaškančio žmogaus įvaizdžių. Socialinių grupių, politinės, šeimos, asmeninės ir visuomeninės laisvės metaforos perteiktos vizualizuojant žmogaus kūną.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder