Gargždai šėlo kapelų varžytuvėse

Gargždai šėlo kapelų varžytuvėse

Tris penktadienius iš eilės Gargžduose siautėjo liaudiškos muzikos kapelos, nuotaikinga muzika uždegusios miesto gyventojų širdis. Pasitikdami savaitgalius, gargždiškiai trypė į taktą, traukė dainas, dalyvavo linksmuose konkursuose ir leipo iš juoko besiklausydami smagių liaudiškų anekdotų.

Kasmetinis Gargždų kultūros centro festivalis „Armoniką tik paėmiau“ pagaliau užaugo – tapo regioninėmis kapelų varžytuvėmis, kuriose lapkričio 16, 23 ir 30 dienomis su gargždiškiais balsų ir instrumentų skambesio pajėgumu susirėmė kapelos iš Klaipėdos, Kretingos ir Juodkrantės.

Festivalyje gaivintos tradicijos

„Toks festivalis Gargžduose vyksta pirmą kartą. Iš vietinio meno mėgėjų kamerinio renginuko, kuriame liaudišką muziką grojo armonikieriai ir bandolininkai, festivalis tapo smagiomis kapelų varžytuvėmis, užtrukusiomis net tris penktadienius“,- pasakojo viena renginio organizatorių, Gargždų kultūros centro renginių režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė.

Festivalio-varžytuvių „Armoniką tik paėmiau“ idėją sumanė Gargždų kultūros centro folkloro ansamblio „Cyrulelis“ vadovas Vidmantas Radavičius, siekdamas puoselėti liaudiškos muzikos tradicijas bei skatinti mėgėjų meno kolektyvų augimą ir tarpusavio bendravimą.

„Anksčiau buvo gaji tradicija vakarais susibėgti į kokią trobą - pagroti, padainuoti, pasišokti. Mes norėjome atgaivinti šią tradiciją, todėl visus festivalio svečius sodinome prie stalų, kad neliktų ribos tarp dalyvių ir žiūrovų. Tiek svečius, tiek dalyvius Folkloro ansamblis „Cyrulėlis“ skatino nesėdėti vietoje, mokė šokti“,- postringavo Gargždų kultūros centro projektų vadovė Šarūnė Petruškevičienė.

Kapelos įnirtingai varžėsi dėl žiūrovų balsų

Festivalio metu prakaitą liedamos tarpusavyje varžėsi Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ ir Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kuršininkai“, Gargždų kultūros centro Jakų skyriaus kapela „Sendvaris“ ir Kretingos kultūros centro Kurmaičių liaudiškos muzikos kapela, Rėzos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kuršininkai“ ir Kretingos kultūros centro Kurmaičių liaudiškos muzikos kapela.

Kiekviena kapela, norėjusi dalyvauti varžytuvėse, turėjo paruošti visą krūvą namų darbų: prisistatymą, papasakoti anekdotų, būdingų kraštui, iš kurio kapela atvykusi, parengti individualų armonikieriaus pasirodymą bei devynis kūrinius.

Varžytuvių pradžioje kapelos burtų keliu sužinojo, kurios priskiriamos „Bulvės“, o kurios „Obuolio“ komandai. Kapeloms atlikus po tris kūrinius, žiūrovai už pamėgtą kolektyvą balsavo į vedėjo asistentės ąsotį mesdami bulves arba obuolius. Kol vyko balsavimas, žiūrovai buvo kviečiami dalyvauti bulvių skutimo, mergų nešimo ir kitose smagiose varžybose.

Muzika kaitino žiūrovų kraują

Festivalio žiūrovai organizatoriams siūlė tokias varžytuves rengti dažniau: „Kaip norėčiau kiekvieną penktadienį po darbo ateiti štai į tokį renginį, pailsėti po sunkios darbo savaitės. Jeigu reikėtų balsuoti už šią idėją – kelčiau abi rankas“,- entuziastingai mintimis dalijosi šešiasdešimtmetė Jedvyga.

„Mes su drauge nepraleidome nė vienų varžytuvių. Ši muzika pamaitina mūsų sielas, pakelia nuotaiką, atgaivina. Va čia tai yra muzika“,- džiūgavo septyniasdešimtmetė žiūrovė Lilija.

Štai taip tris savaites gargždiškiai šėlo, o bešėldami dar ir išrinko skambiausias ir linksmiausias kapelas. Pirmose varžytuvėse daugiausiai žiūrovų simpatijų laimėjo Gargždų kultūros centro Dauparų skyriaus kapela „6 Bačkos“, antrose - Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Kuršininkai“, na o trečiose - Kretingos kultūros centro Kurmaičių liaudiškos muzikos kapela.

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder