Jaunos dainininkų poros įgyvendinamus sumanymus, originalias kamerinės muzikos programas galima apibūdinti kaip vaikščiojimą nepramintais takais, klausytojus supažindinant su reta muzika. Ypatingo žavesio šio dueto pasirodymams teikia interpretacijų nuoširdumas – scenoje dainininkų atliekamos austrų ir prancūzų operečių istorijos skamba labai įtaigiai ir tikroviškai. Abu šie solistai mėgsta kamerinę aplinką, kai tarp artisto ir publikos užsimezga artimesnis ryšys. E. Seilius yra sakęs, jog mėgsta dainuoti ir ne itin gausiai klausytojų auditorijai: „Tada solistas ir publika apsikeičia gera energija. Prisipažinsiu – dažnai jaučiu šį ryšį“.
Pora scenoje ir gyvenime sako, jog dainuoti duetus jiems sekasi geriausiai, vienas kitą supranta iš pusės žvilgsnio, todėl koncertų programoms ir parenka daugiau duetų. Džiaugiasi ir gavę pagrindinius vaidmenis tame pačiame spektaklyje, tuomet gali nevaržomai lieti jausmus. Drauge jie dainuoja Š. Guno operoje „Romeo ir Duljeta“, Dž. Verdžio „Traviatoje“ , kituose pastatymuose.
E. Seilius ir K. Zmailaitė į Lietuvos muzikinį gyvenimą įsiliejo dar studijų metais. Abu jie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventai. Taip pat abu stažavo užsienyje. E. Seilius du metus studijavo JAV prestižiniame Dalaso universitete ir Bostono konservatorijoje. Solistas kūrė vaidmenis Reino nacionalinėje operoje Strasbūre. Buvo labai gerai įvertintas už puikią prancūzišką tartį E. Chabriero komiškoje operoje „Žvaigždė“.
Festivalio „Pavasario gaida“ atidarymo programoje dalyvaus ir Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Čiurlionio kvartetas. Šio kolektyvo nariai: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Saulius Lipčius (violončelė).
Čiurlionio kvartetas susibūrė prieš keturis dešimtmečius. Pastaraisiais metais jo veikla ypač intensyvi. Šis kolektyvas imponuoja darnumu, aukšta muzikavimo kultūra ir įtaiga, net kai jam tenka įveikti netradicines užduotis. Čiurlionio kvartetas jau sukaupęs per 300 kūrinių, parengta nemažai monografinių ar teminių ciklų. Pastaraisiais metais tradicinį repertuarą kolektyvas paįvairina ir netikėtais rakursais – su indų sarodininku Wajahatu Khanu atliko indų muzikos programą, išskirtinai gausus kvarteto ir arfos ar kvarteto ir gitaros kūrinių sąrašas.
„Devyniasdešimt minučių chirurgiškos precizijos, didžiulio techninio meistriškumo, absoliučios koordinacijos ir harmonijos, bet labiausiai – dosnaus atlikėjų ir klausytojų bendravimo. Be jokios abejonės, džiaugsmo, pilnatvės, euforijos jausmas, kurį Oaxacos salėje pajuto daugelis klausytojų, užsitęsė ilgam net ir po to, kai baigėsi vakaras“, – tai eilutės iš vieno Meksikos laikraščio, po Čiurlionio kvarteto gastrolių.
Rašyti komentarą