Deimantas Narkevičius pateko tarp 30-ies žinomiausių pasaulio videomeno kūrėjų
Sąrašas sudarytas remiantis meno rinkos duomenimis nuo 2004 m. Pirmoje vietoje atsidūrė video meno kūrėjas iš JAV Bilas Viola (Bill Viola), toliau rikiuojasi menininkai Nam Jun Paik, Tacita Dyn (Dean), Pipiloti Rist (Pipilotti Rist) ir Rodnis Grahamas (Rodney Graham). Pirmajame dešimtuke galima atrasti ir žymias menininkes Marina Abramovič ir Joko Ono (Yoko Ono). Lietuvis agentūros "Art-Report" sudarytame sąraše užėmė 30-ąją vietą.
Tyrimui agentūra naudoja globalios meno rinkos analizės metodą. Jis paremtas menininkų faktinio ir potencialaus žinomumo, parodų pristatymų žymiausiuose pasaulio muziejuose, bienalėse bei galerijos skaičiaus, darbo su galerijomis, kuratoriais ir kolekcininkais aktyvumo vertinimų koeficientais.
Šį rudenį galerijoje sostinės galerijoje "Vartai" veikė menininko paroda "Skamba lyg XX amžiuje".
Nacionalinės premijos laureatas D. Narkevičius yra vienas žinomiausių ir tarptautinėje meno scenoje labiausiai vertinamų Lietuvos kūrėjų, jo kūryba plačiai pristatoma įvairiuose pasaulio muziejuose, meno institucijose bei galerijose. Jo kuriamos instaliacijos ir filmai dažnai apibūdinami kaip santykių tarp istorinių politinių represijų dokumentacijos ir mūsų atminties tyrimas.
D. Narkevičius 2001-aisiais atstovavo Lietuvai 49-ojoje Venecijos bienalėje, 2008 metais buvo įvertintas prestižiniu Vincento van Gogo apdovanojimu. Kūrėjas dalyvavo "Manifesta 2" ir "Manifesta 10", San Paulo, Stambulo, Busano ir Gvangždu šiuolaikinio meno bienalėse, Miunsterio skulptūros projekte, Tarptautiniuose Roterdamo, Oberhauzeno, Berlyno kino festivaliuose. Menininko kūrinių yra įsigijusios reikšmingos privačios ir valstybinės kolekcijos, tarp kurių yra Niujorko, Londono, Paryžiaus, Madrido, Kopenhagos ir kt. galerijos ir muziejai.
Rašyti komentarą