Filmo diskas pritaikytas ne tik anglų, rusų, vokiečių, ispanų, prancūzų kalbomis skaitančiai auditorijai, bet ir klausos negalią turintiems lietuviams.
2011 m. režisierė G. Žickytė į didžiąją kelionę aplink pasaulį išleido savo pirmąjį pilno metro dokumentinį filmą "Kaip mes žaidėme revoliuciją". Tuomet niekas nesitikėjo, kad, prabėgus ketveriems metams, filmas vis dar aktyviai keliaus ir jaudins viso pasaulio žiūrovus.
"Prabėgo daug laiko. Praėjusių metų lapkričio mėnesį jau pristačiau naują savo filmą, ruošiausi trečiojo dokumentinio projekto gamybai, o mano susitikimai su "Kaip mes žaidėme revoliuciją" žiūrovais vyksta nenutrūkstamu ritmu. Faktas, kad šį pavasarį, praėjus ketveriems metams po nacionalinės premjeros, filmą ir vėl pamatys Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Kanados, Urugvajaus, Armėnijos, Rumunijos ir Norvegijos žiūrovai, paneigia visas tarptautinio platinimo taisykles.
Ir tai - dar ne paskutinės kelionės stotelės. Kaip tik dėl šios priežasties pagaliau nusprendėme išleisti filmo DVD. Nors tai - jau beveik antikvarinė filmo laikmena, per šiuos metus gavome tiek užklausimų, kad neabejojame, jog pirmasis tiražas išgaruos per nepilną mėnesį", - kalbėjo G. Žickytė.
Filmas "Kaip mes žaidėme revoliuciją" pasakoja istoriją apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o Kauno jaunųjų architektų naujametinio karnavalo metu juokais atsirado roko grupė "Antis". Cirko dvasiai artimas įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai, net patiems grupės nariams netikėtai, "Antis" tapo ryškiausia dainuojančios revoliucijos vėliavneše ir masiniu reiškiniu, įtraukiančiu tūkstančius pasekėjų.
Rašyti komentarą