Meryl Streep patarimai: ko reikia, norint suvaidinti "Geležinę ledi"

Meryl Streep patarimai: ko reikia, norint suvaidinti "Geležinę ledi"

Viena geriausių šių dienų aktorių pelnytai vadinama Meryl Streep už vaidmenį filme "Geležinė ledi" (angl. "Iron Lady") jau ne tik laimėjo "Auksinio gaublio" statulėlę, bet ir buvo nominuota JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimui – "Oskarui". Daugiausia nominacijų apdovanojimų istorijoje per savo karjerą pelniusi aktorė spintoje savo sėkmės paslapčių neslepia ir jomis noriai dalijasi su gerbėjais.

Legendinę Didžiosios Britanijos premjerę Margaret Thatcher biografiniame filme "Geležinė ledi" įkūnijusi 62-ejų M.Streep "The Hollywood Reporter" žurnalistams Niujorke papasakojo svarbiausius dalykus, kurių jai prireikė norint suvaidinti tikrą, nepalaužiamą, visos Didžiosios Britanijos simboliu tapusią moterį. "Jei kam nors reikia priminimo, kad M.Streep yra didingiausia gyva pasaulio aktore, šis filmas tai įrodo. Ji visiškai – savo kūnu, siela ir puikiu akcentu transformuojasi į tikrą buvusią Didžiosios Britanijos premjerę M.Thatcher. Ši, neabejotinai, nėra pati simpatingiausia istorijos figūra, bet jai aktorė suteikia tokį žmogiškumą, koks, manėme, išties neįmanomas", – aktorės pasirodymą giria JAV žiniasklaida.

Gilus siužetas arba "apsinuoginimas moters aktore nepaverčia". Kaip sakė M.Streep, jos nedomina tokie filmai, kurių žmonės nenori žiūrėti. "Viskas, kas uždrausta, vilioja žiūrovą ir gniaužia jam kvapą. Tačiau nuogumas yra visiškas niekas. Tai – jokia provokacija. Kalbėti apie mirtį, paliekamus ir netenkamus dalykus kur kas geresnis mėginimas", – apie prieštringai vertinamą "Geležinę ledi" kalbėjo aktorė.

Reikia atsiverti patirčiai arba "nesu M.Thatcher politikos šalininkė". M.Streep prisipažino iki vaidmens filme "Geležinė ledi" turėjusi išankstinę nuostatą apie M.Thatcher ir maniusi sau, kad viską apie ją žinanti. "Maniau suprantanti viską apie tuos, su kuriais nesutinku. Bet taip nėra, todėl ir esame gyvi – kad mokytumėmės. Šįsyk man teko išmokti atjautos net ten, kur su tuo buvo sunku sutikti. Bet juk man patinka vaidinti "dygliuotas“ ir sudėtingas moteris", – sakė ji.

Netikėtumai suteikia azarto arba "vaidmuo moteriškesnis nei tikėtasi". "Dabar žodis feministė tarsi keiksmažodis, bet M.Thatcher vaidmuo buvo žavus kiekvienai mano turimai feministinei dalelei. Nors tokia galbūt ir neatrodė, ji buvo tikrai moteriška", – teigė M.Streep.

Privaloma atlikti namų darbus arba "premjerei reikia masažuotojų". Aktorė prisipažino, kad vienas sudėtingiausių dalykų vaidinant buvusią Didžiosios Britanijos premjerę, buvo kone visą laiką stovėti. "Neabejoju, kad premjerams reikia masažuotojų paslaugų. Buvo labai sunku išstovėti tokį ilgą laiką. Net būdama vyresnė ji taip išriesdavo stuburą, kad ją vaidindama neapsiėjau be masažo", – pasakojo daugkartinė "Oskaro" nominantė. M.Streep pridūrė atlikusi daug "namų darbų" – klausiusis viešų M.Thatcher kalbų ir stebėjusi jų įrašus. "Mėginau kalbėti kartu su ja. Net po aktorystės mokyklos tai nebuvo lengva, mat jos kalba labai įtikinama ir išskirtinė savo kvėpavimu", – darbo subtilybes pasakojo aktorė.

M.Streep, kad ir pelniusi pasaulinį pripažinimą, paklausta teigė neketinanti sėstis į režisierės kėdę, kaip kad mėgsta Holivudo aktoriai. "Niekada nieko nerežisuosiu. Man patinka grįžti namo ir pamiršti apie viską. Režisierius to padaryti negali, jam tenka galvoti, kur personalas sustatys sunkvežimius, kas atneš kavą ir dar tūkstantį dalykų", – sakė savuoju gyvenimu patenkinta aktorė.

Lietuvos žiūrovai M.Thatcher įkūnijusią M.Streep kino teatruose išvys penktadienį, vasario 3-iąją.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder