Pradėjus ikiteisminį tyrimą, ar įtariant, kad smurto grėsmė šeimoje reali, informaciją pareigūnai nedelsiant perduoda specializuotiems pagalbos centrams, kurių specialistai smurto aukoms teikia visą reikiamą pagalbą – psichologinę, teisinę ir kt. Jei smurto atvejai kartojasi, smurtautojai yra traukiami į rizikos asmenų sąrašus. Tokias šeimas policijos pareigūnai su socialiniais partneriais pagal galimybes lanko reguliariai, prižiūri, siūlo ir teikia reikiamą pagalbą.
Visuomenė tampa vis nepakantesnė tam kas vyksta aplink, tačiau, vis dar yra atvejų, kai aukos kaltina save, linksta smurtautoją pateisinti. Žinančius apie galimus smurto atvejus pareigūnai ragina nelikti nuošalyje ir pranešti policijai. Skatindami žmones būti pilietiškais, pareigūnai rengia įvairias prevencines priemones, dalija informacinę medžiagą. Nuo pernai lapkričio socialinių partnerių ir Lietuvos policijos iniciatyva šalyje vyksta ir socialinė kampanija, kai smurtą patiriantys asmenys pagalbos gali sulaukti tiesiog vaistinėje – atėjus į „Eurovaistinę" tereikia vaistininkui pasakyti kodinę frazę „Kaukė – 19" ir jis iškvies pagalbą.
Policijos pareigūnai ragina nebijoti ir kreiptis pagalbos – patiriantys smurtą taip gali apsaugoti ne tik savo sveikatą, bet ir galimai gyvybę.
Rašyti komentarą