Vėlai švintant ir anksti temstant kasdien į Klaipėdą ir atgal šiuo keliu važinėjantys žmonės pasakoja, kad žvėris galima išvysti kone kasdien. Baiminamasi, kad jie gali tapti eismo įvykių priežastimi.
Juolab kad šiame ruože tokios avarijos įvyko jau ne kartą, jų ypač padažnėja pavasarį, kai laukiniai gyvūnai migruoja - pasitaikė, kai po automobilių ratais papuolė briedžiai, stirnos bei šernai.
Vis dėlto ateityje realybe taps tik viena iš priemonių, kuri galbūt ir atbaidys gyvūnus - apšvietimas, kuris numatomas tik kol kas aiškiai neapibrėžtuose kelio rekonstrukcijos planuose.
"Tolesnėse perspektyvose miesto urbanistai yra numatę šio kelio rekonstrukcijos projektą, tad kompleksiškai bus ieškoma lėšų ir jo apšvietimui. Iki remonto naujus šviestuvus įrengti būtų beprasmiška, laikinų - neįmanoma. Todėl reikėtų palaukti, o vairuotojai šiame ruože turėtų pasirinkti saugų greitį ir taip stengtis išvengti netikėtos kliūties. Apie tvorą buvo kalba, bet jai nepritarė gamtininkai", - sakė Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.
"Taip, aš į tvoros idėją reagavau skeptiškai. Visų pirma, tai neapsimokėtų finansiškai, atrodytų neestetiškai, be to, briedžiai ją gali įveikti, arčiau ar toliau surasti apėjimą. Tai, kad jų šiose apylinkėse yra, natūralu, jie keliauja įvairiais tikslais. Tai taikūs gyvūnai, nesikandžioja ir grėsmės nekelia, nebent greiti vairuotojai juos gali partrenkti", - "Vakarų ekspresui" teigė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Marozas Vitalis.
Rašyti komentarą