Vaiko gyvybę nusinešusią tragediją sporto klube „Impuls“ buvo galima nuspėti

Vaiko gyvybę nusinešusią tragediją sporto klube „Impuls“ buvo galima nuspėti

Vilniaus policija aiškinasi užvakar sveikatingumo klubo „Impuls“ baseine įvykusios tragedijos, pasiglemžusios plaukimo treniruotes lankančio septynmečio berniuko gyvybę, priežastis. Iš karto po šios nelaimės daugybė žmonių viešojoje erdvėje pareiškė, kad buvo tik laiko klausimas, kada ji įvyks.

Ne tik vaikus auginančius tėvus sukrėtusi tragedija sostinės Kareivinių gatvėje veikiančiame sveikatingumo klube „Impuls“ įvyko antradienio vakarą, 18.30 val. Baseine nuskendo 2009 metais gimęs berniukas, jo atgaivinti nepavyko. Vilniaus miesto 1-ajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl tikslios mažamečio mirties priežasties nustatymo. Komisariato viršininko Gintaro Barzduko teigimu, tikimasi, kad šios nelaimės aplinkybes padės nustatyti ne tik ją mačiusių liudytojų parodymai, bet ir klubo vaizdo kamerų įrašai. Siekiant nustatyti, kas kaltas dėl nelaimės, bus nagrinėjamos ir klubo vidaus tvarkos taisyklės, darbuotojų pareigos bei funkcijos.

Septynmetis kartu su kitais vaikais dalyvavo grupinėse plaukimo treniruotėse. Pirminiais duomenimis, po jos treneris visus iš baseino išlipusius vaikus palydėjo į persirengimo patalpas. Kaip berniukas vėl atsidūrė baseine, aiškinamasi.

Teigiama, kad po vandeniu esantį vaiko kūną pirmieji pastebėjo klubo darbuotojai. Jie jį ištraukė ir pradėjo gaivinti. Po to tai apie valandą darė iškviesti medikai. Tačiau visos pastangos baigėsi nesėkmingai, teko konstatuoti mažamečio mirtį.

Iš karto po šios nelaimės viešojoje erdvėje pasipylė daugybė kaltinimų „Impuls“ vadovams ir darbuotojams, kad šie kreipia mažai dėmesio į klubo lankytojų saugumą. Neva todėl tokia tragedija buvo tik laiko klausimas. Daugiausia priekaištų pasipylė būtent baseinuose dirbantiems treneriams. Stebėtasi, kodėl jų tiek mažai, kodėl jie darbo su vaikais metu randa laiko maigyti telefonus, palieka juos be priežiūros. Kaip tvirtino tėvai, tokių nelaimių tikrai neįvyktų, jei jiems būtų leista stebėti vaikų treniruotes ar baseine nuolat budėtų profesionalūs gelbėtojai.

Nelaimę savo akimis matę klubo lankytojai tvirtina, kad vaikas po vandeniu galėjo išbūti apie 5 minutes, ir nors jį ištraukė klubo darbuotojai, pirmasis jį pamatė netoliese esantis vyras. Iškviesti medikus administracijos prašė taip pat lankytojai. Matydamas, kad klubo darbuotojai nemokšiškai gaivina vaiką, vienas jų neva pats perėmė gaivinimą ir tai darė, kol atvyko medikai. Žmones nustebino, kad tuo metu baseine toliau vyko treniruotės, jas nutraukė tik policininkai.

Vakar sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ vadovė Silvija Petrošiūtė tvirtino puikiai suprantanti, kad dėl įvykusios nelaimės yra sunerimę ne tik klubo klientai, bet ir visuomenė.

„Kiekvienas iš mūsų norime gauti atsakymą į klausimą, kodėl įvyko ši skaudi nelaimė. Šiuo metu vyksta tyrimas, mes laukiame detalesnės informacijos, todėl duoti komentarų negalime. Galime patvirtinti, kad vaizdo kameros yra nufilmavusios ir užfiksavusios įvykį, kuris atsitiko ne vaiko treniruotės metu. Visa medžiaga perduota policijai, ji vykdo tyrimą. Sveikatingumo klubas „Impuls“ ir jo darbuotojai nuo pat įvykio pradžios bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis. Mes dedame visas pastangas ir siekiame išsiaiškinti šio įvykio priežastis. Iš karto ėmėmės visų būtinų priemonių ir veiksmų, kad tokia situacija niekada nepasikartotų nė viename mūsų sveikatingumo klube, tačiau sužinoję priežastis nedelsdami imsimės visų papildomų priemonių“, - „Vakaro žinioms“ sakė S.Petrošiūtė.

„Impuls“ atstovų teigimu, visų treniruočių metu treneriai prižiūri vaikus baseine ir už jo ribų. Tėveliai juos gali palydėti iki baseino ir po treniruotės iš karto pasiimti. Dalyvauti pačiose treniruotėse tėvams nerekomenduojama, nes tai trukdo vaikui susikaupti ir sekti trenerio nurodymus. Baseino teritorijoje yra prižiūrintys asme-nys - baseino instruktorius ir treniruotes vedantys treneriai. Jiems uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais. Visi klubo treneriai turi tinkamą šiam darbui išsilavinimą arba leidimą užsiimti sportine veikla ir yra pasirengę užtikrinti klientų saugumą. Profesionalūs budintys baseino instruktoriai yra specialiai apmokyti ir moka gaivinti žmones. Klube, kuriame įvyko nelaimė, dirba septyni sertifikuoti treneriai, turintys vidutinį didesnį nei 6 metų darbo stažą.

Šių metų sausio viduryje sostinėje esančiame „Impuls“ klube prie sūkurinės vonios vandens nubėgimo angos pritrauktas penkiametis patyrė dešinės plaštakos riešo sumušimus. 2013 metų rugpjūtį Vilniaus „Vichy“ vandens parke skendo į vandens nutekėjimo sistemos angą įtraukta ir savarankiškai iš jos ištrūkti negalėjusi devynmetė, ji po to ilgai gydyta ligoninėje.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder