ugniagesiai

Ugniagesiai perspėja apie gaisrų pavojus atvėsus orams

Daugiametė gaisrų statistika rodo, kad atvėsus orams, visoje Lietuvoje išauga gaisrų gyvenamajame sektoriuje, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Tokių gaisrų padariniai dažnai būna ypač skaudūs: sudega gyvenamosios patalpos, jose esantis turtas, apsinuodiję smalkėmis žūsta žmonės.

Klaipėdos apskrityje 2014 m. kilo 1296 gaisrai, iš jų 46 kilo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių, 87 dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų. Viename šių gaisrų žuvo žmogus, 5 žmonės patyrė traumas.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos iniciatyva, jau tradiciškai, spalio-gruodžio mėnesiais Klaipėdoje ir Neringoje vyksta akcija „Kūrenkime saugiai“. Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams. Pareigūnai kartu su savivaldybių administracijų atsakingais darbuotojais lankys minėtas šeimas, atkreipdami jų dėmesį į būstuose naudojamų šildymo įrenginių priešgaisrinę būklę, patars, kaip juos saugiai eksploatuoti, ieškos galimybių praktiškai padėti suremontuoti netvarkingas krosnis, išvalyti dūmtraukius.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba primena: svarbiausia, kad šildymo įrenginiai būtų įrengti ir eksploatuojami pagal gamintojo instrukcijose ir kituose teisės aktuose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus. Prieš šildymo sezoną būtina išvalyti suodžius iš dūmtraukių ir krosnių, šildymo sezono metu tai daryti kartą per tris mėnesius. Gaisrai kyla, kai krosnys perkaitinamos, kai prakurai naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai.

Ypač pavojingi krosnių sienelėse atsiradę įtrūkimai ir plyšiai, nes pro juos gali išlėkti kibirkštys ir sukelti gaisrą. Specialistai pataria, kūrenant židinį ar krosnį, nenaudoti šlapių malkų. Degdamas šlapias kuras kur kas greičiau užkemša dūmtraukius. Šlapios malkos labiau rūksta, išskirdamos labai lipnų, ant sienelių nusėdantį kondensatą. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kol kūrenasi krosnis, nereikėtų išeiti iš namų, draudžiama patikėti jų priežiūrą mažamečiams vaikams. Iškūrenus krosnį, norint, kad ji per greitai neatvėstų, reikėtų per anksti neužstumti sklendės, uždaryti ją tik įsitikinus, kad ugnis baigė degti. Pavojų gyvybei kelia ne tik ugnis, bet ir kūrenimo metu susidariusios smalkės.

Patariame gyventojams susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir atsargiai elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais, naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais. Kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder