Teismai tapo Pranciškaus Jurgučio gyvenimo būdu

Teismai tapo Pranciškaus Jurgučio gyvenimo būdu

Teismų maratonais pagarsėjęs uostamiesčio verslininkas, buvęs bankrutavusios bendrovės "Klaipėdos hidrotechnika" ir daugelio kitų vadovas Pranciškus Jurgutis turėtų išgirsti dar vieną nuosprendį - šįkart Trakų rajono apylinkės teisme.

Ten balandžio 28-ąją turėtų vykti vienas paskutinių bylos, kurioje P. Jurgutis kaltinamas trukdymu antstoliui atlikti savo pareigas ir melagingu pranešimu apie nebūtą nusikaltimą, posėdžių.

Pastaraisiais metais P. Jurgutis su Temidės atstovais bendrauja itin dažnai. Keletas bylų jau baigta. Dar 2010-ųjų pradžioje Panevėžio apygardos teismas P. Jurgutį nuteisė už svetimo turto iššvaistymą buvusio ilgamečio Klaipėdos vyriausiojo prokuroro Stanislovo Stulpino byloje. Verslininkui skirta piniginė bauda.

2011 m. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas padėjo galutinį tašką 200 tūkst. litų kyšio tuometiniam Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generaliniam direktoriui Eugenijui Gentvilui byloje. Tąkart teismas atmetė už kyšio siūlymą nuteisto verslininko skundą.

Po to sekė dar aibė bylų, kuriose taip pat figūravo P. Jurgučio pavardė - dėl jo skolų uostamiesčio bendrovei "Lokys", kuriai jis anksčiau vadovavo, dėl "Klaipėdos hidrotechnikos" bankroto bylos iškėlimo, dėl šios įmonės turto iššvaistymo ir paslėpimo. Teisme nagrinėtas ir "Klaipėdos hidrotechnikos" ginčas su Klaipėdos uostu dėl nutrauktų sutarčių.

Pernai gegužę Lietuvos apeliaciniam teismui taip ir nepavyko pabaigti nagrinėti buvusio Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Alfonso Šimkaus kyšininkavimo ir P. Jurgučio papirkinėjimo bei dokumentų klastojimo bylos.

Galų gale, verslininkas nesėkmingai bylinėjosi net ir dėl jam skirtos 3 mėnesių trukmės psichiatrinės ekspertizės Valstybinės teismo psichiatrijos tarnyboje.

2013 metais Vilniaus apygardos teismas ėmėsi dar vienos bankrutavusios bendrovės - "Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statyba" ("Kruonio HAE statyba") - bylos. Joje įmonės valdybos pirmininkas P. Jurgutis ir generalinis direktorius Valdemaras Jasevičius sulaukė įtarimų dėl daugiau nei 4,5 mln. Lt Europos Sąjungos paramos lėšų pasisavinimo ir dalies jų legalizavimo nusikalstamu būdu. Šioje byloje, kurioje posėdžiai intensyviai vyksta iki šiol, kaltinimai pareikšti ir dar vienai P. Jurgučio įmonei - Pajūrio investicijų valdymo centrui.

Su P. Jurgučio valdytos "Kruonio HAE statybos" pavadinimu siejama ir minėta Trakų rajono apylinkės teisme jau keletą metų niekaip nebaigiama byla. Šios šaknys - 2009-ųjų vasarą, kuomet kreditorių prašymu į įmonės vartus pasibeldė Kaišiadorių antstolis Darius Jonaitis.

Tąkart įtarta, kad maždaug milijoną litų įvairiems verslo subjektams skolinga bendrovė gali slėpti turtą. Antstolis į teritoriją nebuvo įleistas. Pasikvietus policiją buvo išlaužtos vartų spynos, rastas turtas, daugiausiai - sunkioji statybos technika, išvežta.

Už trukdymą antstoliui vykdyti savo pareigas P. Jurgutis buvo baustas dukart - 1 000 ir 2 000 litų baudomis. Šios baudos skirtos už įmonės turto ir duomenų apie jį slėpimą.

Pagaliau už tą patį jam iškelta baudžiamoji byla. Prie kaltinimų prisidėjo ir melagingas pranešimas apie nebūtą nusikaltimą - manoma, jog P. Jurgutis melagingai pranešė, esą iš įmonės teritorijos buvo pavogtas sunkvežimis "KamAZ".

D. Jonaitis stebisi, kodėl tokia, iš esmės nesudėtinga, nedaug proceso dalyvių turinti byla teisme nagrinėjama jau penkerius metus. Anot jo, daug posėdžių neįvyko todėl, kad P. Jurgutis vis pranešdavo susirgęs, keitė ir advokatus.

Vis dėlto tikimasi, kad balandžio pabaigoje Trakuose turėtų vykti vienas paskutinių šios bylos posėdžių, o gegužės pradžioje tikimasi sulaukti ir nuosprendžio.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder