Šakių ligoninė už pacientės kūne paliktą instrumentą turi sumokėti 40 tūkst. litų

Šakių ligoninė už pacientės kūne paliktą instrumentą turi sumokėti 40 tūkst. litų

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad palieka galioti prieš metus priimtą Kauno apygardos teismo sprendimą, kuriuo 40 tūkst. litų žalos atlyginimas priteistas Valentinai Baltrušaitytei. Moters pilve medikai buvo palikę medicinos instrumentą. Jis moters organizme gulėjo trylika metų ir kėlė skausmus.

Apeliacinio teismo nutartis įsiteisėja paskelbimo dieną, Šakių ligoninės apeliacinis skundas, kuriuo prašyta priimti naują sprendimą, atmestas, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė. Ligoninei dar teks sumokėti 2,5 tūkst. litų siekiančias bylinėjimosi išlaidas.

Iš pradžių V.Baltrušaitytė prašė priteisti milijoną, po to atsižvelgus į bylos situaciją, į Šakių ligoninės turtinę padėtį, ieškinys buvo sumažintas iki 200 tūkstančių litų. Dėl penkis kartus nei buvo prašoma priteistos mažesnės sumos moteris apeliacinio skundo nerašė.

Sprendimą priteisti mažesnę sumą teismas motyvavo tuo, kad įrankis paliktas netyčia ir tuo, kad nukentėjusioji ilgai nesikreipė į gydytojus.

Negalavimų priežastis paaiškėjo tik 2008-ųjų balandį - atlikus rentgeno tyrimą ligonės pilvo ertmėje aptiktas metalinis svetimkūnis.

Vilniaus greitosios pagalbos universitetinėje ligoninėje pacientei iš pilvo buvo išimtas chirurginis instrumentas - Reverdino kablys, savo forma panašus į bato padą. Juo prilaikomos žarnų kilpos, šiuo instrumentu žarnas galima nuspausti ar pastumti į šoną. Reverdino kablys naudojamas ir užsiuvant pilvo sienelę.

Kaip skelbė spauda, 276 gramus sveriantis instrumentas bukais kraštais - įspūdingo dydžio. Svetimkūnio ilgis - 28 centimetrai, plačiausioje dalyje plotis siekė 7 centimetrus, o storis - 0,2 centimetro.

Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos instituto ekspertai pateikė išvadą, kad svetimkūnis pilvo ertmėje galėjo atsirasti 1995 metais, kai Šakių ligoninėje V. Baltrušaitytei pašalinta tulžies pūslė.

Tąsyk Griškabūdžio kaime gyvenusiai moteriai prireikė skubios chirurgų pagalbos dėl staiga prasidėjusio akmenligės priepuolio. Be Vilniuje atliktos operacijos, moteriai daugiau nebuvo taikyta jokio chirurginio gydymo.

Byla dėl neturtinės žalos atlyginimo dar gali būti nagrinėjama Aukščiausiajame Teisme, jeigu šalys į jį kreipsis su skundais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder