Prokurorų kaltinimų sulaukė „pareigūnai" pinigų lupikautojai

Prokurorų kaltinimų sulaukė „pareigūnai" pinigų lupikautojai

Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokurorė Ina Zabielienė perdavė nagrinėti teismui nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą, kurioje trys uteniškiai – 25 metų J. Š., 27 metų R. G. ir atliekantis bausmę pataisos namuose 32 metų G. G. kaltinami sukčiavę ir apgaule įgiję svetimą turtą.

Utenos miesto ir Vaikutėnų bei Mažeikiškių kaimų penkiems gyventojams paskambinę ir policijos pareigūnais prisistatę pinigų lupikautojai pranešdavo jaudinančias žinias apie jų artimųjų padarytas avarijas, sužalotus vaikus ar suaugusius žmones.

Nukentėjusiems padarytai žalai atlyginti ir išvengti baudžiamosios atsakomybės apsišaukėliai reikalaudavo nemažų sumų – aštuonių, šešių ar penkių tūkstančių litų, tačiau pasitenkindavo ir vienu kitu tūkstančiu litų, kurių pasiimti netrukus atvykdavo jų pasiuntiniai.

Taip pat sukčiautojai nukentėjusiųjų prašydavo papildyti telefoninių pokalbių kreditines mokėjimo korteles, taigi apgautieji, to nė neįtardami, sumokėdavo už savo ir kitų pokalbius su pinigų lupikautojais.

Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokurorė Ina Zabielienė teigia, kad teismui perduotoje byloje pareigūnais prisistatę sukčiautojai, atliekantys bausmę pataisos namuose, vis dar sugeba įtikinti patiklius žmones atiduoti paskutines santaupas. Kaltinamieji pinigų pasiimti siųsdavo savo patikėtinius – savo draugę ir vaiko motiną ar brolį. Apmaudu, kad nukentėjusieji, dažniausiai net nepasidomėję, ar išties jų artimieji yra susiję su kokiu nors eismo ar kitu įvykiu, lupikautojams pakloja po kelis tūkstančius litų.

Prokurorai, užjausdami nukentėjusius asmenis ir teisme siūlydami patenkinti jų pateiktus civilinius ieškinius nusikaltėlių padarytai žalai atlyginti, primena, kad už siekimą papirkti pareigūnus yra numatyta baudžiamoji atsakomybė – korupcinio pobūdžio veikų mūsų valstybės įstatymai netoleruoja.

Ne viena dešimtis tokių sukčiautojų teismui išnagrinėjus apygardos prokurorų perduotas nusikaltimų nuosavybei baudžiamąsias bylas jau yra nuteisti ir atlieka bausmes.

Neseniai Utenoje nuteista keturių sukčiautojų telefonu grupė, pareigūnų vardu telefonu apgaudinėjusi patiklius žmones ir išviliojusi daugiau kaip dešimt tūkstančius litų: 21 metų K .K. laisvės nematys septynis metus šešis mėnesius, 29 metų A. L. – trejus metus, 23 metų L. L. – trejus metus šešis mėnesius, 20 metų L .N. – šešis mėnesius, priteista atlyginti nusikalstama veika padarytą turtinę žalą.

Dar viena demaskuota penkių sukčiautojų telefonu organizuota grupė, nuo kurios veikų nukentėjo septyni žmonės, praradę daugiau kaip 36 tūkstančius litų, taip pat sulauks baudžiamosios atsakomybės, šią nusikaltimų nuosavybei ir finansinei sistemai baudžiamąją bylą nagrinėti teismui jau perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros miesto apylinkės prokurorai.

Panevėžio apygardos ir apylinkių prokurorai šiuo metu organizuoja ir kontroliuoja kelias dešimtis su sukčiavimu telefonu susijusių ikiteisminių tyrimų, keletas bylų yra nagrinėjamos arba jau išnagrinėtos teisme, siekiama, kad su sukčiavimu susijęs baudžiamasis persekiojimas būtų atliktas per trumpiausią laiką ir nusikaltusieji būtų nubausti.

Ikiteisminius tyrimus šiose bylose atliko Panevėžio ir Utenos apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjai.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų arba aštuonerių metų.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder