Politikai ragina atstatydinti generalinio prokuroro pavaduotoją Darių Raulušaitį
Antikorupcijos komisijos nariai taip pat prašo generalinio prokuroro pradėti tyrimą, ar vakar Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nustatyti D. Raulušaičio pažeidimai nebuvo atlikti sąmoningai ir ar jie nėra susiję su informacijos dėl banko "Snoras" būsimo nacionalizavimo atskleidimu "Lietuvos ryto" dienraščiui.
Savo prašymą teikti D. Raulušaičio atstatydinimą Seimo nariai motyvuoja tuo, kad, reaguodama į Seimo Antikorupcijos komisijos prašymą įvertinti generalinio prokuroro pavaduotojo D. Raulušaičio veiksmus, vakar VTEK nustatė, kad Darius Raulušaitis, laiku neinformavęs generalinio prokuroro apie kilusį interesų konfliktą ir laiku nepapildęs savo privačių interesų deklaracijos, pažeidė du Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo straipsnius.
"Tokiu būdu VTEK nustatė, kad D. Raulušaičio veiksmai, susiję su banko "Snoras" tyrimu, nebuvo nešališki, sąžiningi ir pažeidė pareigūno nepriekaištingos reputacijos vardą", - rašo Seimo nariai.
Jie taip pat pabrėžia, kad šie įstatymą pažeidžiantys D. Raulušaičio veiksmai buvo susiję su finansine ir politine prasme ypatinga (rezonansine) Lietuvai "Snoro" galimo išgrobstymo byla, skausmingai palietusia didelę dalį Lietuvos piliečių, taip pat kitų valstybių indėlininkus.
"Sunku patikėti, jog tokios kvalifikacijos ir tokias aukštas pareigas užimantis teisininkas, generalinio prokuroro pavaduotojas, taip blogai išmanytų teisės aktus, todėl šis teisės aktų pažeidimas labiau panašus į sąmoningą nei netyčinį. Šis VTEK sprendimas patvirtina dalį 2012 m. kovo 2 d. Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto tyrimo išvadų ir versiją, kad būtent D. Raulušaitis gali būti susijęs su informacijos dėl banko "Snoras" būsimo nacionalizavimo atskleidimu dienraščiui "Lietuvos rytas", - generaliniam prokurorui primena Seimo Antikorupcijos komisijos nariai.
A. Stancikienė ir L. Kernagis taip pat pabrėžia, kad būtent banko "Snoras" bylos kontekste valstybės vadovė D. Grybauskaitė yra ne kartą viešai pabrėžusi būtinybę tokiems svarbiems teisinių institucijų vadovams turėti nepriekaištingą reputaciją.
"Prašome Jūsų, Generalinės prokuratūros vadove, būti principingu ir teikti Prezidentei siūlymą atleisti savo pavaduotoją D. Raulušaitį iš užimamų pareigų bei pradėti tyrimą, ar VTEK nustatyti D. Raulušaičio pažeidimai nebuvo atlikti sąmoningai ir ar jie nėra susiję su informacijos dėl banko "Snoras" būsimo nacionalizavimo atskleidimu "Lietuvos ryto" dienraščiui. Tokia versija kyla ne tik dėl nustatytų D. Raulušaičio pažeidimų, jo žmonos artimos giminystės su vienu iš "Lietuvos ryto" savininku ir vadovu, bet ir dėl buvusio generalinio prokuroro A. Neveros ir kitų asmenų liudijimų Antikorupcijos komisijai. Esame įsitikinę, kad bet kokia švelnesnė nuobauda, leidžianti D. Raulušaičiui išlikti generalinio prokuroro pavaduotoju, tik skatins vis didesnį visuomenės nusivylimą teisėsaugos institucijomis, prokuratūra, kenks valstybės teisinei sistemai ir demoralizuos visuomenę. Tokia išvada peršasi iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų pasikeitimo istorijos: neskaidrus ir neteisėtas buvusių FNTT vadovų atleidimas ir vidaus reikalų ministro A. Meliano neprincipinga nuobauda, reaguojant į naujojo FNTT vadovo K. Jucevičiaus padarytą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimą (kai jis pats pasirašė sau teigiamą charakteristiką, siekdamas paaukštinimo tarnyboje) bei nereagavimas į viešą K. Jucevičiaus melą, taip pažeidžiant Vidaus tarnybos pareigūno priesaiką ir pareigūno nepriekaištingos reputacijos vardą, tik pakenkė šios institucijos tolesnei veiklai ir dabar pati Generalinė prokuratūra priversta tirti, ar FNTT tinkamai tiria pačios FNTT pradėtas korupcines Gariūnų turgavietės darbuotojų bylas", - savo kreipimesi į generalinį prokurorą rašo Seimo nariai A. Stancikienė ir L. Kernagis.
Rašyti komentarą