Po audito - pastabos Policijos departamentui

Po audito - pastabos Policijos departamentui

Auditą atlikusi Valstybės kontrolė pažėrė Policijos departamentui pastabų dėl turto valdymo. Kontrolieriai departamente nustatė netinkamai apskaičiuojamų darbo užmokesčio, socialinio draudimo, transporto įsigijimo ir išlaikymo, negyvenamųjų pastatų išlaikymo bei kitų išlaidų.

Policijos departamentas ir 21 jam pavaldi įstaiga pernai panaudojo beveik 725 mln. litų biudžeto asignavimų.

Audito metu nustatyta, kad kelios pavaldžios įstaigos suteikė teisę privatiems asmenims nemokamai naudotis valstybės turtu. Pavyzdžiui, Lietuvos policijos logistikos centras taip elgėsi su tarnybiniame bute esančiais baldais, buitine ir kita įranga, kurių vertė viršija 62 tūkst. litų. Audito metu generaliniam komisarui patvirtinus naują turto nuomos mokesčio skaičiavimo tvarką, turtas buvo išnuomotas.

Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas 227 tūkst. litų negyvenamiesiems pastatams įsigyti skirtų lėšų panaudojo kitiems tikslams - baldams, įrengimams, automobilių remonto ir techninio aptarnavimo įrangai įsigyti, teigiama Valstybės kontrolės pranešime spaudai.

Auditoriai išsiaiškino, kad Policijos departamentas, Lietuvos policijos mokymo centras ir Lietuvos policijos mokykla pernai įsigydami prekes ir paslaugas pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas.

Auditoriai negavo įrodymų, kad Policijos departamentas, pirkdamas kelionių, draudimo ir apgyvendinimo paslaugų už beveik 68 tūkst. litų, taikė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas. Be to, Policijos departamentas neturėjo teisės neskelbiamų derybų būdu pirkti programinės įrangos, kurios vertė - beveik 50 tūkst. litų.

Valstybės kontrolės darbuotojai nustatė, kad Alytaus, Marijampolės, Telšių, Šiaulių ir Utenos apskričių vyriausieji policijos komisariatai, gavę pajamų už teikiamas paslaugas, nemokėjo pridėtinės vertės mokesčio. Auditoriams nurodžius šias klaidas, Marijampolės ir Telšių apskričių vyriausieji policijos komisariatai sumokėjo šį mokestį.

Auditoriai neekonomiškumu pripažino tai, kad Lietuvos policijos logistikos centras iš Vilniaus advokatų kontoros įsigijo teisinių paslaugų už 36 tūkst. litų, nors tokias paslaugas jam turėjo teikti Policijos departamento Teisės valdyba.

Valstybės kontrolieriaus pavaduotojas sprendimu įpareigojo Policijos departamento generalinį komisarą Vizgirdą Telyčėną pašalinti teisės aktų pažeidimus, juos padariusius asmenis traukti tarnybos ar drausminėn atsakomybėn ir išieškoti padarytą žalą.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder