Penkių policijos pareigūnų, neužkirtusių kelio Drąsiaus Kedžio žudynėms, byloje liudys buvęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas
Vilniaus miesto apylinkės teismas po pertraukos tęs penkių policijos pareigūnų, neužkirtusių kelio Drąsiaus Kedžio planuojamoms žudynėms Kaune, bylos nagrinėjimą.
Posėdyje turėtų būti tęsiama liudytojų - šį kartą su byla susijusių prokurorų - apklausa.
Teisme tikimasi išklausyti buvusį generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, Kauno miesto prokuratūros prokuroro pavaduotoją Vytautą Barkauską, buvusį Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiąjį prokurorą Algimantą Kliunką bei jo kolegą to paties departamento prokurorą Irmantą Mikelionį.
Ankstesniame teismo posėdyje apklaustas Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius atskleidė, kad prokuratūra žinojo apie D. Kedžio ginklą, jam Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai Tomas Ulpis ir Emilijus Damukaitis pasakė, kad D. Kedys turi ginklą arba planuoja jį įsigyti.
ELTA primena, kad dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo ir tarnybos pareigų neatlikimo į teisiamųjų suolą sėdo penki Policijos departamento ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai: T. Ulpis, Visvaldas Račkauskas, E. Damukaitis, Dariušas Sinkevičius, Vitalijus Vitkovskis. Jiems Generalinė prokuratūra įtarimus pareiškė pernai birželį.
Nužudytos kaunietės Violetos Naruševičienės tėvai ir sesuo Laimutė Stankūnaitė bei Kauno teisėjo Jono Furmanavičiaus motina Anelė Furmanavičienė šioje byloje pripažinti nukentėjusiais.
Ikiteisminio tyrimo, pradėto 2011 metų rudenį, metu buvo aiškinamasi, ar Policijos departamento ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai ėmėsi visų įstatyme numatytų priemonių, kad 2009 m. spalį būtų užkirstas kelias Kauno apygardos teismo teisėjo J. Furmanavičiaus ir kaunietės L. Stankūnaitės sesers V. Naruševičienės nužudymams, ar nuo prokurorų nenuslėpė nužudymui išsamiai atskleisti ir ištirti reikšmingų aplinkybių, asmenų, žinančių kokių nors bylai išspręsti reikšmingų aplinkybių.
Apie pareigūnų - tuomečio generalinio policijos komisaro pavaduotojo V. Račkausko, buvusio Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojo T. Ulpio, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininko E. Damukaičio ir dviejų operatyvininkų - D. Sinkevičiaus ir V. Vitkovskio - neveiklumą prokurorams pranešė D. Kedžio draugas Mindaugas Žalimas. Jis teigė, jog žudynių išvakarėse 2009-ųjų spalio 4-ąją buvo atvykęs į Policijos departamentą Vilniuje ir pranešė, jog kaunietis D. Kedys planuoja žudynes.
Vyras tvirtino pranešęs policijos generalinio komisaro pavaduotojams V. Račkauskui ir Algirdui Stončaičiui, tuomečiam kriminalinės policijos pareigūnui T. Ulpiui apie D. Kedžio ketinimus 2009 metų spalį nušauti Kauno apygardos teismo teisėją J. Furmanavičių, savo dukters motiną L. Stankūnaitę, jos seserį V. Naruševičienę, buvusį Seimo pirmininko Viktoro Muntiano visuomeninį padėjėją Andrių Ūsą. D. Kedys šiuos asmenis kaltino pedofilija ir sąvadavimu. A. Ūsas 2010 m. vasarą mįslingomis aplinkybėmis mirė.
Generalinė prokuratūra Vilniaus miesto pirmajam apylinkės teismui baudžiamąją bylą dėl Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmų tiriant teisėjo J. Furmanavičiaus ir V. Naruševičienės nužudymą perdavė spalio 11-ąją.
2011 m. lapkričio 14 d., prokurorams pareiškus įtarimus generalinio komisaro pavaduotojui V. Račkauskui, jis atsistatydino. Iš pareigų taip pat pasitraukė ir įtariamuoju tapęs T. Ulpis.
Rašyti komentarą