Nustatant nelegalią degalinę prireikė ugniagesių pagalbos

Nustatant nelegalią degalinę prireikė ugniagesių pagalbos

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija kartu su policijos pareigūnais nustatė tris nelegalias degalines, kuriose buvo prekiaujama, kaip manoma, kontrabandiniais degalais.

Norėdami išsiaiškinti, ar sandėlio tipo patalpose veikia nelegali degalinė, pareigūnai apsilankė vienos transporto bendrovės biure. Vyr. buhalterė ir transporto dispečeris tvirtino, kad apie jokį sandėlį nežino ir raktų neturi. Vėliau pripažino, kad raktus nuo sandėlio turi bendrovės direktorius, neva išvykęs į Latviją. Paprašius direktoriaus telefono, darbuotojai tvirtino, kad numerio nežino.

Bendrovės darbuotojams nesutikus sudaryti sąlygų apžiūrėti nuomojamą sandėlį, policijos pareigūnai kreipėsi pagalbos į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnus. Vyr. buhalterė ir transporto dispečeris atsisakė dalyvauti atidarant sandėlį. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnams nupjovus spyną, nustatyta, kad viduje įrengtos 2 plastikinės talpyklos su pilstymo įranga, kuriose laikoma 900 litrų skysčio, skleidžiančio dyzelinių degalų kvapą.

Bendrovės buveinėje buvo pradėtas apskaitos dokumentų poėmis. Staiga atsiradęs vadovas buvo supažindintas su patikrinimo rezultatais, bet pasirašyti dokumentus atsisakė.

Kitą nelegalią degalinę mokesčių inspektoriai ir policijos pareigūnai nustatė Nemėžio miestelyje. Gyvenamojo namo kieme stovėjo krovininis vilkikas su Rusijos Federacijos registracijos numeriais. Kilus įtarimui, kad vilkikas gali tiekti kontrabandinius degalus nelegaliai įrengtai degalinei, pradėtas patikrinimas.

Apžiūrėjus namo garažą, jame tikrintojai rado pilstymo įrangą ir 2060 litrų skysčio, kuris skleidė dyzelinių degalų kvapą. Skystis teliuškavo talpyklose, kurios nebuvo registruotos Mokesčių inspekcijoje.

Gyvenamojo namo savininkas pateikė paaiškinimą, kuriame nurodė, kad garaže rastos talpyklos su dyzeliniais degalais priklauso jam. Kuro įsigijimo dokumentų savininkas neturėjo ir dievagojosi, kad kuras įsigytas asmeninėms reikmėms turguje. Tačiau vilkiko vairuotojas iš Rusijos savo paaiškinime nurodė, kad gyvenamojo namo savininkui iš vilkiko kuro bako išsiurbė 500 litrų dyzelinių degalų.

Dar 420 litrų dyzelinių degalų, laikomų 1000 litrų talpoje, kuri nebuvo registruota Mokesčių inspekcijoje, pareigūnai rado privačiame garaže Salininkuose. Informaciją apie šią nelegalią degalinę pranešė anoniminis asmuo.

Savininkas pasakojo, kad talpykloje laikyti degalai yra jo paties pirkti Baltarusijoje, o grįžus į Lietuvą, nusiurbti iš automobilio kuro bako. Įsigijimo dokumentų savininkas nepateikė.

Mokesčių administratorius atkreipia dėmesį, kad transporto priemonių bakuose iš trečiųjų šalių įvežtus degalus galima naudoti tik toje pačioje transporto priemonėje, kurioje buvo įvežti. Priešingu atveju, jeigu degalai perpilami į kitą talpyklą, už juos privalu mokėti akcizus. Be to, degalų asmeninėms reikmėms įsigiję juridiniai asmenys privalo užregistruoti talpyklą Mokesčių inspekcijoje, tvarkyti degalų apskaitą ir turėti įsigijimo dokumentus.

Nelegalių degalinių organizatoriams gresia administracinės baudos iki 20 tūkstančių litų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder