Kelių policija žada neatleisti vadžių

Kelių policija žada neatleisti vadžių

Sąlyginai neblogais rezultatais pabaigę praėjusius metus, uostamiesčio Kelių policijos pareigūnai teigia, kad šiemet eismo dalyvių kontrolei bus skiriama dar daugiau dėmesio.

Praėjusių metų skaičiai - ir teigiami, ir neigiami. Klaipėdos apskrityje 2013 metais įvyko 465 įskaitinės avarijos (2012 m. - 410), jose žuvo 22 asmenys (2012 m. - 27), sužeisti 569 žmonės (2012 m. - 460). Beveik ketvirtadaliu sumažėjo neblaivių vairuotojų sukeltų kruvinų avarijų skaičius - nuo 30 užpernai iki 23 pernai.

Tiesa, padėtis pačioje Klaipėdoje - su minuso ženklu: įvyko daugiau avarijų (2012 m. - 229, 2013 m. - 241), sužeista daugiau eismo dalyvių (2012 m. - 249, 2013 m. - 279), žuvo taip pat daugiau (2012 m. - 5, 2013 m. - 7).

"Reikia konstatuoti, kad Klaipėda yra populiarus sezoninis miestas - štai daugiausiai žmonių buvo sužeista vasaros mėnesiais, kai atvažiuoja daug turistų, svečių, ir eismo intensyvumas tampa didesnis", - minėtus skaičius aiškina Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro (KPB) viršininkas Ramūnas Šideikis.

Pėstieji nesisaugo

Tarp 7 žuvusiųjų mieste buvo vienas mopedo vairuotojas, trys keleiviai ir trys pėstieji. Būtent pastarųjų elgesys pareigūnams ir kelia didžiausią nerimą.

"Toks įspūdis, kad pėstieji ir vairuotojai - lyg iš skirtingų planetų. Kelių eismo taisyklės aiškios, tačiau jie vis tiek nesusikalba. Pėsčiųjų niekaip neišeina įtikinti, kad ir jie patys, ne tik vairuotojai, turi pasirūpinti savo saugumu - nešioti atšvaitus tamsiu paros metu, nepulti į perėją prieš pat automobilius", - apgailestauja R. Šideikis.

Pasak jo, pastebima tendencija, kad didžioji dalis iš 94 pėsčiųjų, pernai nukentėjusių Klaipėdoje - vyresni nei 55 metų amžiaus.

"Išvada tokia - dažniau nukenčia tie pėstieji, kurie nevairuoja ar niekada ir nevairavo automobilių, todėl jie neturi saugaus eismo įgūdžių, neįvertina atvažiuojančios mašinos greičio, nesupranta, kad ji gali ir nespėti sustoti.

Nesisaugo pėstieji ir ten, kur yra daugiau nei viena eismo juosta - vieną, kurioje stovi jį praleidžiantis automobilis, praeina, ir toliau net nesidairo, nors kitoje juostoje mašina gali ir nesustoti. Aišku, dėl to kaltas bus vairuotojas, bet sveikata ar gyvybė - tai juk pėsčiojo", - pabrėžia biuro viršininkas.

Jis turi nemažai priekaištų ir vairuotojams.

"Jie tikrai žino visas miesto perėjas - šios juk daug metų nesikeičia. Todėl turėtų būti atidesni artėdami prie jų", - elementarią tiesą primena R. Šideikis.


Pėsčiųjų kontrolei šiais metais pareigūnai žada skirti ypatingą dėmesį.

"Stebėsime juos ir perėjose, ypač tose, kurioje pernai nukentėjusiųjų buvo daugiausia, ir tai, kaip jie elgiasi užmiestyje, ar turi atšvaitus. Reikės ir papildomų inžinerinių priemonių - savivaldybės jau paprašėme kai kuriose vietose pastatyti atitvarus, kad pėstieji negalėtų į gatvę išeiti neleistinose vietose", - sako pareigūnas.

Jauni elgiasi saugiai

Tarp gerų tendencijų policija pastebi jauniausių eismo dalyvių - vaikų - saugų elgesį. Jau dvejus metus iš eilės Klaipėdoje nežuvo nė vieno nepilnamečio.

"Tai - prevencijos rezultatas, įdirbio vaisiai. Tai - ir socialinės reklamos, ir renginių, konkursų, tokių kaip "Šviesoforas", "Saugiausia klasė", nuopelnas. Vien mūsų biuras Saugaus eismo klasėje surengė pamokas 5 tūkstančiams moksleivių iš visos apskrities", - teigia R. Šideikis.

Kaip teigiamą dalyką jis įvardija ir pokyčius kai kuriose sankryžose.

"Aišku, vairuotojams gali ne viskas patikti, pavyzdžiui, kaip mes pertvarkėme eismą Taikos prospekto ir Paryžiaus Komunos gatvės sankryžoje, bet faktas lieka faktu - ten avarijų nebeliko, o tai ir yra svarbiausia", - tikina KPB vadovas.

Dviem ratams - daugiau dėmesio

Pasak KPB vadovo, sezono metu didesnis dėmesys bus skiriamas ir dviratininkams - nepaisant to, kad pernai nė vienas jų mieste nežuvo.

Panaši tendencija ir su motociklininkais - buvo tik viena auka balandžio pradžioje.

"Vasarą su šių transporto priemonių vairuotojais dirbome tikrai nemažai. Atskiri profilaktiniai pokalbiai buvo su tais motociklininkais, kurie pastebėti vairuojantys pavojingai. Tokią politiką tęsime ir šiemet", - žada R. Šideikis, kartais motociklu, kurių uostamiesčio policija turi keturis, patruliuojantis ir pats.

Kitas dėmesio objektas - chuliganiškas automobilių vairuotojų elgesys gatvėse. 2012 m. tokių atvejų Klaipėdoje nustatyta 68, pernai - jau 112. Prie to prisidėjo ir policijos simbolika nepaženklintas, tačiau visa būtina pažeidimų registravimo įranga aprūpintas patrulių opelis. Tiesa, šiemet jam draugijos dar vienas toks automobilis nepalaikys - brangiai kainuoja technika, tačiau pareigūnai įžūlius vairuotojus žada bausti ir toliau.

Gaudys narkomanus ir psichus

R. Šideikio teigimu, šiemet bus stiprinama ir narkotines medžiagas vartojančių vairuotojų kontrolė - ketinama pareigūnus siųsti į specialius kursus, kurių metu jie bus mokomi atpažinti nuo kvaišalų apsvaigusius asmenis.

Žadama griežtinti ir sveikatos sutrikimų, tarp jų - ir psichikos - turinčių vairuotojų kontrolę.

"Dabar, nagrinėjant avarijų aplinkybes, mums dažnai kyla įtarimų, kad sveikas žmogus toje situacijoje taip pasielgti tiesiog negalėjo. Todėl, kilus įtarimų, kreipsimės į sveikatos priežiūros įstaigas - jei medikai nustatys, kad jis negali vairuoti, iš tokio asmens bus atimtas vairuotojo pažymėjimas. Tokią teisę mes turime", - teigė viršininkas.

Iš viso šiais metais Klaipėdos kelių policija žada surengti 80-90 tikslinių priemonių, t. y. reidų gatvėse.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder