S. Bradūnas dėl kyšio paėmimo buvo nuteistas dar 2014-aisiais. Iš jo buvo konfiskuoti 3 tūkst. litų bei atimta teisė eiti valstybės tarnautojo pareigas. Tačiau įsisukus teismų karuselei buvusiam Palangos valdininkui pavyko įrodyti, kad šie pinigai jam buvo duoti tarsi už papildomą darbą. Aukštesnės instancijos teismas konstatavo, kad statinio techninis projektas nėra teritorijų planavimo dokumentas ir teisės aktai nenumato Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo techninių projektų pritarimo, tad negalima tvirtinti, jog jis gavo neteisėtą atlygį už savo tarnybinių funkcijų vykdymą.
Maža to, S. Bradūną pradėję sekti pareigūnai netiksliai įvykdė visus formalumus. Tad Klaipėdos apygardos teismas pernai rugsėjį paskelbė išteisinamąjį nuosprendį. Jis nepasikeitė ir bylą išnagrinėjus Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
Tada jau S. Bradūnas nusprendė kreiptis į teismus ir pareikalavo, kad Palangos savivaldybės sprendimas atleisti jį iš pareigų būtų pripažintas neteisėtu bei būtų sumokėtas darbo užmokestis už priverstines pravaikštas ir kompensacija.
Klaipėdos apygardos administracinis teismas sutiko, kad S. Bradūnas dėl "organizacinių ir kitų priežasčių" negali būti grąžintas į eitas pareigas, tad jam iš Savivaldybės sąskaitos bus išmokėta 4 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka. Už priverstines pravaikštas jam bus sumokėti dar 8,6 tūkst. eurų, o visą šį "krepšelį" papildys nuo gegužės 22 d. iki teismo sprendimo įsigaliojimo dienos (rugpjūčio 5-osios) už kiekvieną darbo dieną priskaičiuoti 48 Eur.
Šį sprendimą per mėnesį dar galima skųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Rašyti komentarą