Nusikalstamo pasaulio lyderiui Henrikui Daktarui nepavyko atgauti laisvės. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė jo gynėjo skundą dėl Vilniaus apygardos teismo nutarties, kuria jam suėmimo terminas pratęstas trims mėnesiams.
Teismo nuomone, skundžiama Vilniaus apygardos teismo nutartis yra teisėta ir pagrįsta. Iš Lietuvos apeliaciniam teismui pateiktos ikiteisminio tyrimo medžiagos matyti, jog pagrindai ir sąlygos pratęsti suėmimo terminą nėra išnykę ir yra pagrindo manyti, kad jis gali bėgti arba slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo, trukdyti procesui ir daryti naujus nusikaltimus, teigiama pranešime spaudai.
Pasak teismo atstovų, šioje proceso stadijoje apeliacinės instancijos teismas, nagrinėdamas suėmimo pratęsimo klausimą, negali spręsti apie H. Daktarui pareikštų įtarimų apimtį, jų teisėtumą, nes tai yra ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir pirmosios instancijos teismo prerogatyva.
H. Daktaro byla yra sudėtinga ir didelės apimties, ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl kelių dešimčių nusikalstamų veikų, kurios buvo įvykdytos nuo 1993 metų, be to, įtariama, kad nusikalstamame susivienijime dalyvavo apie keliasdešimt įtariamųjų.
Byloje yra daug nukentėjusiųjų, liudytojų, su kuriais atliekami nemažai laiko trunkantys procesiniai veiksmai, byloje yra vykdoma kitų nusikalstamo susivienijimo narių paieška, atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai kitose užsienio šalyse.
Taigi teismas daro išvadą, kad byla atitinka ypatingo sudėtingumo ir didelės apimties kriterijus, joje tyrimo vilkinimo nenustatyta, todėl įtariamajam kardomoji priemonė - suėmimas tęsiamas ilgiau kaip 6 mėnesius pagrįstai
Iš bylos medžiagos matyti, kad H. Daktaras buvo pasislėpęs nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, buvo ieškomas ir sulaikytas Bulgarijoje, kur gyveno apsimetęs kitu asmeniu.
H. Daktaro gynėjas savo skunde Lietuvos apeliaciniam teismui prašė panaikinti jam skirtą griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą.
Primename, kad H. Daktaras yra įtariamas 1993-2001 m. organizavęs ginkluotą susivienijimą sunkiems nusikaltimams daryti.
Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
Rašyti komentarą