FNTT: Klaipėdoje dirbo gėlių parduotuvė ir masažo salonas

FNTT: Klaipėdoje dirbo gėlių parduotuvė ir masažo salonas

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, pastarąsias dvi savaites tikrinusi interneto prekeivius, kurie be verslo liudijimų pardavinėjo apsaugos nuo koronaviruso priemones, pradėjo tikrinti, kaip tradiciniai verslininkai laikosi karantino sąlygų ir Vyriausybės nustatyto įpareigojimo pandemijos metu nevykdyti prekybos.

Paaiškėjo, kad ir čia pažeidėjų – ne vienas.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba patikrino individualia veikla užsiimančios verslininkės masažo saloną.

Patikrinimo metu nustatyta, kad moteris, nepaisydama karantino, per savaitę suteikė paslaugas šešiems asmenims ir gavo 200 eurų pajamų, kurių į apskaitą neįtraukė ir klientams pinigų sumokėjimo dokumentų neišdavė, nes oficialiai nedirba.

Verslininkė klientus aptarnavo maskuodama savo veiklą: iš išorės masažo salonas būdavo užrakintas, užuolaidos užtrauktos. Klientai būdavo registruojami telefonu ir įleidžiami iš kitos namo pusės, pro kurią gyventojai patenka į savo butus. Patikrinimo metu paimti užrašai, kuriuose verslininkė žymėjo pas ją apsilankančius klientus.

Dar vienas patikrinimas Klaipėdoje atliktas mažojoje bendrijoje, kuri verčiasi prekyba gėlėmis.

Nors tokia prekyba karantino metu leidžiama tik internetu, pirkėjais apsimetusiems FNTT pareigūnams nekilo sunkumų patekti į minėtą saloną bei nusipirkti 30 eurų kainavusių gėlių, už kurias jie kasos kvito negavo.

Patikrinimo metu nustatyta, kad nuo kovo 13 dienos gėlių salone kasos aparatas išjungtas ir nenaudojamas, tačiau prekyba tęsiasi. Taip pat nustatyta, kad gėles įmonės transportu išvežiojo nelegaliai įdarbintas asmuo.

Apie tai bus informuota „Sodra“.   

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais, taip pat atliko du patikrinimus Plungėje.

Patikrinimo metu nustatyta, kad dvi Plungėje veikiančios automobilių detalių parduotuvės nesilaikė karantino režimo ir vykdė fizinę prekybą, nors karantino metu tokia prekyba leidžiama tik internetu.

Vienoje iš bendrovių prekiavo oficialiai nedarbingumą turintis pardavėjas. Apie tai bus informuota „Sodra“. Patikrinus vienos iš bendrovių kasą, rasta 300 eurų neapskaitytų pajamų.

Visa informacija apie karantino pažeidimus perduota policijai. Už karantino taisyklių pažeidimus Administracinių nusižengimų kodeksas numato įspėjimą arba baudą nuo 500 iki 1 500 eurų, o juridiniams asmenims bei jų vadovams – nuo 1 500 iki 6 000 eurų. 

Verslininkai bus patraukti atsakomybėn ir dėl nelegalaus darbo, pajamų neapskaitymo bei kasos kvitų neišdavimo.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder