Buvęs "Gubernijos" vadovas kaltinamas 780 tūkst. litų iššvaistymu

Buvęs "Gubernijos" vadovas kaltinamas 780 tūkst. litų iššvaistymu

Buvusio "Gubernijos" direktoriaus Romualdo Dunausko ir jo šeimos narių pavardės Šiaulių apygardos teisme artimiausiu metu bus minimos dažnai. Po mėnesio teismas turėtų pradėti nagrinėti bylą, kurioje R. Dunauskas įtariamas piktnaudžiavęs tarnyba, apgaulingai tvarkęs apskaitą ir pasisavinęs daugiau nei 780 tūkst. litų bendrovės turto. Birželio viduryje teismas taip pat skelbs nutartį dar 2006-ųjų pabaigos įvykių byloje dėl įrangos vagystės "Gubernijos" alaus darykloje, kur kaltinimai pareikšti R. Dunausko dukrai bendrovės "Linos namai" direktorei Linai Dunauskaitei.

R. Dunauskas į teisėsaugos akiratį patenka nebe pirmą kartą. 2009-aisiais 14 tomų byla dėl įrangos vagystės "Gubernijos" alaus darykloje 2006-ųjų pabaigoje pateko ant teisėjų stalo, nors Šiaulių apygardos teismo teisėjas Vytautas Kursevičius tyrimą buvo nutraukęs neskundžiama nutartimi. Kaltinimai tąsyk buvo pareikšti buvusiam įmonės direktoriui R. Dunauskui ir jo dukrai bendrovės "Linos namai" direktorei L. Dunauskaitei. Bendrovei "Gubernija" priklausančios polietilentereftalato (PET) plastikinių butelių pūtimo įrangos vertė - daugiau nei 395 tūkst. litų. Prisiminęs šios bylos istoriją, Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas sakė, kai R. Dunausko atžvilgiu byla buvo nutraukta, prokurorai tokį sprendimą apskundė.

"Po to prokuratūra apskundė Apeliaciniam (Lietuvos apeliaciniam teismui. - ELTA), Apeliacinis teismas sprendimą paliko. Esmė tokia, kad šis procesas nukeliavo iki Aukščiausiojo (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo. - ELTA). Aukščiausiasis Teismas priėmė galutinį sprendimą ir paliko galioti Šiaulių apygardos sprendimą nutraukti R. Dunausko atžvilgiu baudžiamąją bylą. Kaltinamoji liko Lina Dunauskaitė. Šiandien (ketvirtadienį) ši byla buvo nagrinėjama teisme ir yra išnagrinėta", - Eltai sakė V. Jončas.

L. Dunauskaitė kaltinama tarpininkavusi darant nusikaltimą, apgaulingai vedusi apskaitą. Prokurorai L. Dunauskaitę kaltina tuo, kad būdama "Linos namai" direktore pagal savo pareigas, turėdama teisę veikti bendrovės vardu, surašyti ir pasirašyti įmonės dokumentus, padėjo savo tėvui, generaliniam direktoriui, organizuoti realiai neįvykusias ūkines operacijas - butelių pūtimo įrangos grąžinimo akcinei bendrovei "Gubernija" atvaizdavimą šios įmonės buhalterinėje apskaitoje.

Pasak Šiaulių apygardos teismo atstovo, prokuroras paprašė L. Dunauskaitę išteisinti, nors jai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Nuosprendį numatoma skelbti birželio viduryje.

Ketvirtadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame buvęs Šiaulių alaus daryklos generalinis direktorius R. Dunauskas įtariamas piktnaudžiavęs tarnyba, apgaulingai tvarkęs apskaitą ir pasisavinęs daugiau nei 780 tūkst. litų bendrovės turto. Už šiuos nusikaltimus R. Dunauskui gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Buvęs bendrovės generalinis direktorius R. Dunauskas, nepaisydamas vis blogėjančios alaus daryklos finansinės būklės, kai 2003 m. buvo patirta 1,47 mln. litų nuostolio, o 2003-2006 m. - daugiau nei po 4 mln. litų kasmet, savo pavaldiniams nurodė bendrovės vardu gautus telefonus ir SIM korteles perduoti naudoti alaus darykloje nedirbusiems ir su jos veikla nesusijusiems asmenims.

Tyrimo metu išaiškinta, kad 2002-2007 m. 145 SIM kortelės ir mobilieji telefonai buvo perduoti bendrovėje nedirbusiems asmenims, o už jiems suteiktas ryšio paslaugas alaus darykla sumokėjo daugiau nei 780 tūkst. litų, tokiu būdu švaistydama savo turtą.

Be to, išaiškinta, kad tuo laikotarpiu iš kitų asmenų, kurie naudojosi alaus daryklai priklausančiais mobiliaisiais telefonais, buvo renkami grynieji pinigai, tačiau nebuvo išrašomi jokie pinigų gavimą patvirtinantys dokumentai. Paskaičiuota, kad bendrovės į buhalterinę apskaitą neįtraukta beveik 340 tūkst. litų.

Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjo ryšiams su visuomene V. Jončo teigimu, šiai bylai nagrinėti data dar nepaskirta, ją nagrinės teisėja Klavdija Kruminienė.

"Šita byla yra didelės apimties, 15 tomų. Terminai, kada perduodama teisminiam nagrinėjimui, yra maždaug nuo 15 iki 20 dienų, bet jeigu byla didelės apimties, tą terminą gali pratęsti. Gali būti mėnuo", - aiškino pašnekovas.

FNTT plačiau savo atlikto tyrimo nekomentuoja.

"Baudžiamojo proceso kodeksas nustato, kad ikiteisminio tyrimo duomenys yra neskelbtini. Šie duomenys iki bylos nagrinėjimo teisme gali būti paskelbti tik prokuroro leidimu ir tik tiek, kiek pripažįstama leistina. Į Jūsų užduotus klausimus galėtų atsakyti ikiteisminį tyrimą organizavusi ir jam vadovavusi Vilniaus apygardos prokuratūra", - teigiama Eltai atsiųstame atsakyme.

"Gubernijos" generalinė direktorė, R. Dunausko žmona Vijoleta Dunauskienė su naujienų agentūros ELTA korespondente bendrauti atsisakė. Mestelėjusi "Neturiu laiko", telefoną išjungė, o vėliau ragelio nebekėlė.

Kaip jau skelbta, kai "Respublikos" leidinių grupė, į "Guberniją" investavusi milijonus litų, sužinojo apie ten vykstančius grobstymus bei mokesčių slėpimus, tučtuojau kreipėsi į teisėtvarkos pareigūnus bei visuomenę. Savo ruožtu įtariamieji vagyste kreipėsi į etikos sargus. Kol etikos sargai svarstė "Respublikos" žurnalistus už "etikos pažeidimus", įtariamieji vagyste tyliai tvarkėsi savo reikalus teismuose.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder