Antstolė kaltinama piktnaudžiavimu tarnyba

Antstolė kaltinama piktnaudžiavimu tarnyba

Vilniaus apygardos prokuroras Giedrius Tarasevičius teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos ir areštuoto didelės vertės turto neteisėto perleidimo kitam asmeniui.

Atlikus ikiteisminį tyrimą surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai teigti, kad sostinės antstolė 40 metų D. M. savo vykdomojoje byloje areštavo visą dviejų bendrovių nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, kurį realizavo žinodama, jog dalis jo areštuota Vilniaus apygardos teismo nutartimi siekiant užtikrinti, kad būtų įvykdyti kitų asmenų beveik 200 tūkst. litų kreditiniai reikalavimai.

Alytuje registruotos statybos bendrovės bei sostinėje esančios dukterinės jos įmonės turtą antstolė D. M. areštavo siekdama išieškoti iš jų kelių milijonų litų skolą vienos užsienio bendrovės naudai.

Žinodama, kad Vilniaus apygardos teismo 2009 m. vasario 6 d. nutarties pagrindu kita antstolė Turto areštų registre jau yra įregistravusi areštą daliai statybos bendrovės turto, įvertinto 250 tūkst. litų, D. M. 2009 m. spalio 9 d. tam pačiam turtui įregistravo savo areštą, o spalio 12 d., neinformavusi nei savo kolegės, nei asmenų, kurių kreditiniams reikalavimams užtikrinti tas turtas buvo areštuotas, pardavė skolininko pasiūlytam pirkėjui savo vykdomojoje byloje.

Antstolė D. M., valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, kaltinama savo veiksmais valstybei ir juridiniam asmeniui padariusi didelės žalos, kadangi asmenys, kurių kreditiniams reikalavimams užtikrinti buvo areštuota dalis statybų bendrovės turto, prarado galimybę efektyviai įgyvendinti teismo pripažintas turtines teises dėl maždaug 200 tūkst. litų išieškojimo. Areštuotas turtas, kaip įtariama, perleistas nesilaikant įstatymų nustatytos tvarkos.

Ikiteisminį tyrimą, kurį kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai.

Už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos įstatyme numatytas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų, už areštuoto didelės vertės turto neteisėtą perleidimą kitam asmeniui – laisvės atėmimo iki septynerių metų bausmė.

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder