A. Lukoševičiaus-Obuolio sūnus grįžo su trenksmu

A. Lukoševičiaus-Obuolio sūnus grįžo su trenksmu

Jau mirusio garsaus Lietuvos atlikėjo Alvydo Lukoševičiaus-Obuolio sūnus, buvęs grupės N.E.O. narys Tadas Lukoševičius niekaip nesugrįžta į doros kelią – už aferas nuteistas vyras, anot su juo susidūrusių verslininkų, vėl ėmėsi senų darbų.

Tėvo pėdomis pasekęs ir atlikėju tapęs T. Lukoševičius pastaraisiais metais daug labiau garsėja ne savo vokaliniais gebėjimais, bet aferomis. Dar 2011 m. vyro „verslas“ ėmė darytis vieša paslaptimi – iš draugų, verslininkų ar šiaip pažįstamų didelius pinigus pasiskolinęs T. Lukoševičius jų tiesiog negrąžindavo.

Skolintis pinigus T. Lukoševičius pradėjo 2009 m., įtikinėdamas, kad pinigų jam reikia „verslo planams“ – tėvo atidaryto restorano veiklai palaikyti, naktiniams klubams ir kitoms panašioms idėjoms. Besiskolindamas pinigus, T. Lukoševičius naudojosi savo mirusio tėvo autoritetu, taip pat sakėsi bendradarbiausiantis su savo pusbrolio, buvusio grupės „B'Avarija“ nario Viliaus Tarasovo, motina, o buvęs Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas Ramutis Jancevičius, vaikino teigimu, buvo jo globėjas.

Besiskolindamas pinigus T. Lukoševičius veikė gudriai – po kurio laiko skolintojams atiduodavo dideles palūkanas ir taip labiau sustiprindavo pasitikėjimą savimi, o šis pasitikėjimas padėdavo išvilioti dar didesnių sumų, kurių jau negrąžindavo.

Toks „versliukas“, kaip ir reikėjo tikėtis, virto dideliais nemalonumais – kai pinigų neatgaunantys kreditoriai kreipėsi į policiją, paaiškėjo, kad T. Lukoševičius pinigus skolindavosi net neketindamas jų grąžinti. Kalbant teisine kalba – sukčiavo. Tokia veikla susidomėjus policijai, vyras pradingo, buvo surastas ir sulaikytas, tris mėnesius praleido už grotų.

Bylai pasiekus teismą, T. Lukoševičiaus reikalai tapo visai prasti – iš pradžių Kauno apylinkės teismas jį pripažino kaltu, tačiau realios laisvės atėmimo bausmės neskyrė, vėliau, 2013 m. lapkritį, bylą apeliacine tvarka peržvelgęs Kauno apygardos teismas jau skyrė realią pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę. Tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas visgi panaikino griežtą nuosprendį ir paliko T. Lukoševičiui tik laisvės apribojimo bausmę.

Tačiau skolas teisėjai liepė grąžinti – kaip paaiškėjo, iš patiklių kreditorių T. Lukoševičius buvo išviliojęs daugiau nei 100 tūkst. eurų. Ir ši suma yra tik apytikslė – dar bylos metu aiškėjo, kad dalis be pinigų likusių žmonių greičiausiai tiesiog numojo ranka į negrąžintus pinigus, nesitikėdami iš T. Lukoševičiaus nieko gero.

Byla kuproto neištiesino

Seniai sakoma – kuprotą tik grabas ištiesins. Šią patarlę kai kurie asmenys pastaraisiais mėnesiais taiko kalbėdami apie T. Lukoševičių.

Rodos, kad visos žiniasklaidos sekta ir nušviesta baudžiamoji byla, per plauką išvengta laisvės atėmimo bausmė ir reali šimtatūkstantinė skola, kurią išieškoti, turint teismo nuosprendį, galima pasitelkus antstolių kariauną, turėjo atlikėją visam gyvenimui atbaidyti nuo panašių „verslų“. Tačiau T. Lukoševičius, kaip kalba su juo susidūrę verslininkai ir klientai, spjovė į teismo sprendimą ir ėmėsi senų darbų.

2014 m. rugsėjo 11 d. Klaipėdoje buvo įregistruota uždaroji akcinė bendrovė „Baltijos eksporto grupė“, užsiėmusi krovinių gabenimu, muitinės tarpininkų paieška, dokumentų paruošimu ir kitomis su transportu ir logistika susijusiomis veiklomis. Šios bendrovės, dabar jau veikiančios Vilniuje, Konstitucijos prospekte, vadovu tapo ne kas kitas, o šio straipsnio herojus T. Lukoševičius.

Image removed.

Informacija apie T. Lukoševičiaus įkurtą bendrovę iš portalo rekvizitai.lt© Alfa.lt

Naujo verslo pradėjimas būtų pagirtina veikla, jei tik tas verslas būtų švarus – Alfa.lt su „Baltijos eksporto grupe“ susidūrę asmenys teigia, kad šis uabas tapo nauju T. Lukoševičiaus įrankiu nešvariems darbeliams: anot su šia įmone reikalų turėjusių asmenų, 2017 m. pabaigoje T. Lukoševičius pasisavino „Baltijos eksporto grupės“ sukauptas lėšas, apgavo darbuotojus, kuriems nesumokėjo algų, taip pat ir be pinigų paliktus verslo partnerius. Pastaruosius T. Lukoševičius greičiausiai ilgą laiką „maitino“ pažadais apie tai, kad pinigai tuoj tuoj bus, skolos bus grąžintos, o pelnas laukia didelis ir gražus.

Anot šaltinių, bendrovės pinigus pasisavinęs T. Lukoševičius spruko į Angliją ir ėmė mėgautis prabangiu gyvenimu – leido sau gyventi brangiuose apartamentuose, džiaugtis nepigiomis prekėmis, galiausiai jau Didžiojoje Britanijoje įkūrė bendrovę, su kuria taip pat ieško investuotojų. Pats T. Lukoševičius save užsienyje pristato kaip sėkmingą ir patyrusį verslininką, tačiau nutyli apie savo „pasiekimus“ Lietuvoje. O tėvynėje jo laukia ne tik kreditoriai, bet ir skolų išieškojimu užsiimančios bendrovės.

Uždarbį bandė atgauti teisme

T. Lukoševičiaus vadovauta „Baltijos eksporto grupė“ – įdomi kontora, nurodytais kontaktais su jos atstovais susisiekti nepavyko, tai pastebi ir atsiliepimus apie šią bendrovę rašę asmenys. Vienas iš jų yra juokais pridūręs, kad T. Lukoševičius skolas gali atidainuoti.

Image removed.

Informacija apie T. Lukoševičiaus įkurtą bendrovę iš portalo rekvizitai.lt

Viešai prieinama bylos medžiaga, iš kurios matyti, kad ši bendrovė išties vengė mokėti savo darbuotojams algas: Klaipėdos apygardos teismas 2017 m. rugpjūtį priimtoje nutartyje nurodė, kad į teismą besikreipusi darbuotoja prašė priteisti jai 912,4 euro nesumokėto darbo užmokesčio, taip pat įpareigoti bendrovę sudaryti su ja darbo sutartį, kurią sudaryti buvo neteisėtai atsisakyta.

Teismo duomenimis, 2017 m. „Baltijos eksporto grupėje“ dirbo 14 darbuotojų, skolų bendrovė neturėjo, o jos metinė apyvarta vertinta nuo pusės iki milijono eurų.

Paradoksalu, tačiau teismas, remdamasis šiais duomenimis, neišpildė darbuotojos prašymo areštuoti T. Lukoševičiaus bendrovės turto už 6 tūkst. eurų – esą tokią apyvartą turinti bendrovė pajėgi skolą padengti, todėl nėra prasmės tai padaryti. Kaip paaiškėjo praėjus pusmečiui nuo priimtos nutarties, apdairi darbuotoja buvo įžvalgesnė už teisėjus ir numanė, kuo gali baigtis T. Lukoševičiaus verslas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder