V.Kasiulevičius ragina ruoštis rudeniui: pranašauja antrą koronaviruso bangą
„Perskaičius straipsnį tampa aišku, kad net ir labiausiai optimistiškais skaičiavimais Italijoje, Prancūzijoje ar Vokietijoje, sudėjus visas asimptomines formas ir padauginus iš 10, daugiau kaip 15 proc. populiacijos šios pirmos bangos metu nepersirgs (Lietuvoje tokių bus vos apie 3 proc.), o kad viskas nurimtų ir įgytume ,,bandos imunitetą“, reikia, jog populiacijoje būtų 60–70 proc. persirgusių asmenų.
Tam prireiks mažiausiai kelių bangų, nes nėra aiški susiformuosiančio imuniteto šiai infekcijai trukmė.
Gali būti ir gerų, ir blogų žinių. Dar nežinome, ar egzistuoja kryžmininis imunitetas su kitais koronavirusais.
Jeigu taip, labai gerai, jeigu ne – blogai“, – savo feisbuko paskyroje mintimis dalijosi V.Kasiulevičius.
Pasak profesoriaus, naujai viruso bangai užslinkus spalio ar lapkričio mėnesį, ekonomikos uždaryti nuo lapkričio iki kovo mėnesio jau nepavyks.
Mokslininkas pažymi, kad reikia kurti ne tik sulaikymo, bet ir „gyvenimo su virusu“ strategijas.
Laiku paskelbtas karantinas davė mums laiko „ne sudeginti“ sveikatos apsaugos sistemą iš karto, o persitvarkyti ir adaptuoti ją naujiems iššūkiams. Kaip tai pavyko, pamatysime jau šį rudenį.
„Tikėtina, kad įvairūs ribojimai bus ilgalaikiai, kad liga neperžengtų kontroliuojamo masto. Kai intensyvios terapijos apkrovimas smarkiai padidėja, mirštamumas kyla į viršų. Negalime ir negalėsime leisti „perdegti“ intensyvios terapijos skyriams. Bus sunkūs pasirinkimai ir ateityje.
Tik nežinau, ar visi Europoje suvokia netiesioginę, kiek paslėptą, bet paprastą Harvardo mokslininkų žinutę mums – vaistai, medicininė įranga, apsaugos priemonės turi būti gaminami Europos Sąjungos teritorijoje. Nedelsiant ir intensyviai.
Nes jeigu to Europos komisija dar nesuprato, vargu ar ateinančią žiemą galės apmokėti Kinijos pateiktą sąskaitą“, – svarsto profesorius.
Rašyti komentarą