V. Kasiulevičius: karantinas turėtų numušti koronaviruso atvejų augimo kreivę
„Idealu priimti buvo anksčiau bet geriau vėliau nei niekada, nes situacija tikrai ta, kuri reikalauja gana griežtų veiksmų. Karantinas turėtų turėti įtakos augimui, turėtų numušti kreivę“, – ketvirtadienį interviu Lietuvos radijui sakė V. Kasiulevičius.
Profesorius teigė, kad karantino priemonės pakankamai griežtos įvairiuose sektoriuose, jų esmė – riboti kontaktus, o vėliau išeiti iš karantino reikėtų palaipsniui. Anot jo, idealu išeiti iš karantino būtų, jei Lietuva pasiektų 200 naujų atvejų per dieną skaičių vietoje dabartinių 600–800 ir daugiau.
„Po dviejų maždaug savaičių bus matyti, ar yra stabilizuojantis karantino poveikis, jei jis bus, verta diskutuoti, ar pratęsti, vėliau būtų galima kalbėti apie palaipsnišką išėjimą, staiga negalima išeiti, reikia taikyti išėjimo iš karantino planą“, – pažymėjo V. Kasiulevičius.
Jis taip pat pabrėžė, kad dauguma šalių įsiveda šešių savaičių karantiną, nors kitose valstybėse lieka veikti mokyklos, pvz., Vokietijoje. Lietuvoje šuo metu ugdymas, išskyrus darželius ir pradines klases, vyksta nuotoliniu būdu.
„Trys savaitės yra laikotarpis, per kurį galima pamatyti karantino efektą, idealu būtų, jei mes pasiektume 200 atvejų per dieną, bet trijų savaičių tam gali nepakakti. Paprastai šalys, kurios įveda karantiną, kalba apie šešias savaites bent jau, bet aš suprantu ir Vyriausybę, kuri spaudžiama įvairių visuomenės grupių palaikyti kiek trumpesnį karantiną“, – kalbėjo profesorius.
Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą nuo šeštadienio trims savaitėms įvesti karantiną. Bus draudžiama viešojo maitinimo įstaigų ir pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus maisto tiekimą išsinešimui. Sporto varžybos turės vykti be žiūrovų, kiti renginiai bei žmonių susibūrimai draudžiami, parduotuvės gali tęsti veiklą ribodamos klientų srautus. Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, bus privalomos kaukės.
Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis sparčiai daugėjant naujų koronaviruso atvejų, dviejų savaičių sergamumas pasiekė 341 atvejį 100 tūkst. gyventojų.
Autorė Milena Andrukaitytė
Rašyti komentarą