Teorijos apie koronaviruso kilmę

Teorijos apie koronaviruso kilmę

Mokslininkai vis dar neturi pakankamai informacijos apie naujojo koronaviruso kilmę ir savybes, tad informacijos spragos užpildomos įvairiausiomis teorijomis.

Taigi, iš kur atsirado virusas?

1 versija: Uhano turgus

Dešimtys mokslininkų iš viso pasaulio teigia, jog iki šiol nėra jokių įrodymų, kad kas nors specialiai išplatino koronavirusą. Todėl įtikimiausia, kad Covid-19 yra natūralios kilmės ir į žmogaus organizmą pateko iš gyvūnų.

Ekspertai nesutaria dėl Uhano turgaus kaip užkrato šaltinio. Šios versijos šalininkai primena, kad sąlygos turguje - antisanitarinės. Tačiau pagal mokslo leidinyje „Lancet“ paskelbtus tyrimo rezultatus trečdalis pirmųjų užsikrėtusiųjų (apie 13 žmonių) Uhano turguje nesilankė. Tarp jų ir nulinis pacientas, kuriam naujosios infekcijos simptomai pasireiškė jau gruodžio 1 d.

2 versija: laboratorija

Vasario pradžioje du Kinijos tyrinėtojai paskelbė straipsnį žurnale „Nature“, kuriame teigė, kad koronaviruso epidemija kilo dėl nelaimingo atsitikimo, įvykusio vienoje iš dviejų Uhano biolaboratorijų.

Šis mokslo tyrimo centras yra šalia pagarsėjusio turgaus ir specializuojasi tirti šikšnosparnius ir jų pernešamas ligas. Kas nors iš darbuotojų galėjo dėl neatsargumo užsikrėsti ir tapti užkrato platintoju.

Dauguma ekspertų griežtai sukritikavo šią versiją. Jie šiuos tyrimus pavadino sąmokslo teorija ir apkaltino kinus mokslininkus gąsdinant žmones. Specialistai tvirtina, kad koronavirusas atsirado laukinėje gamtoje, kaip ir dauguma kitų patogenų.

Tik dar nėra visiškai aišku, kokios konkrečiai rūšies šikšnosparniai perneša šį koronavirusą ir kiek dar tokių virusų gali paplisti ateityje.

3 versija: tarpinis gyvūnas

Gali būti, kad virusas iš šikšnosparnių pas žmones pateko per tarpinį nešiotoją. Šikšnosparniai galėjo užkrėsti ką nors iš naminių gyvulių ir to gyvūno mėsa atsidūrė ant Uhano turgaus prekystalio.

Neatsitiktinai tarp pirmųjų susirgusiųjų buvo pardavėjų, prekiavusių kiauliena, jautiena ir paukštiena. Yra specialistų, siūlančių dar vieną versiją: koronavirusinės infekcijos protrūkio šaltiniu galėjo tapti ūkininkas.

Mat daugelis ūkininkų renka ir kaip trąšą naudoja šikšnosparnių fekalijas, o koronavirusai gyvena būtent šikšnosparnių žarnose ir išmatose.

Populiariausios interpretacijos, pakrikštytos sąmokslo teorijomis

Naujojo koronaviruso sukeltos pandemijos mastai ir artėjanti finansinė krizė - rimtas pretekstas nerimauti. Niekas nežino, kada pandemija baigsis. Deja toks neaiškumas neretai gimdo sąmokslo teorijas. Jų atsirado tiek, kad Holivudas galėtų sukurti visą serialą.

Biologinis ginklas

Viena populiariausių sąmokslo teorijų skelbia, kad Covid-19 buvo sukurtas kaip biologinis ginklas Kinijos vyriausybės užsakymu. Tačiau paskui, pažeidus saugumo taisykles, virusas „paspruko“ iš laboratorijos.

Pagal kitą variantą laboratorijoje buvo tyrinėjamas gyvūnų virusas, bet istorijos pabaiga visiškai sutampa su pirmuoju variantu.

O toliau scenarijus aiškus: karantinas, ekonominė krizė, visko nuvertėjimas (išskyrus grikius, tualetinį popierių, kaukes ir alkoholį). Europos šalys viena po kitos bankrutuoja, o Kinija, jau įveikusi virusą, tiesiog pusvelčiui superka viską, įskaitant derlingas žemes.

Virusą paskleidė amerikiečiai

Viena iš beprotiškų teorijų, susijusių su koronaviruso kilme, skelbia, kad jis buvo sukurtas JAV vyriausybės užsakymu, norint sunaikinti Kinijos ekonomiką. O jį išplatino Amerikos kariškiai, viešėję Kinijoje jau 2019 m. spalį. Lieka tik laukti, kada kris didysis priešininkas, o kartu Italija ir visa ES, seniai nebepatinkanti dėdei Semui.

Tiesa, nuo Covid-19 kenčia visos pasaulio ekonomikos, taip pat Amerikos... Kiti epidemiją sieja su tuo, kad tūkstančiai amerikiečių susirgo plaučių ligomis dar pernai ir dėl to buvo „apkaltintos“ elektroninės cigaretės. Konspirologai mano, kad šis plaučių ligos protrūkis buvo tik naujo koronaviruso priedanga.

Auksinio milijardo kėslai

Pasaulio užkulisiniai valdytojai - Rokfelerių ir Rotšildų klanai, masonai, sionistai ir pan. - nutarė mus visus sekti. Ir štai, sąmokslininkai paleidžia į pasaulį naujos padermės virusą.

Visi užsikrečia ir įveda karantiną, kol bus sukurta vakcina, kuria visi bus skiepijami per jėgą. Vakcinoje bus nanolustas, suteiksiantis galimybę mus visus sekti, ir vieną gražią dieną, naudojant 5G antenas, visi būsime apšvitinti radiacija, kuri sukels onkologines ligas.

Dalis mirs iškart, kita leis beprotiškus pinigus gydymui, o, kaip žinoma, farmacijos pramonė yra tų pačių pasaulio galingųjų rankose.

Prisidėjo Kanados vyriausybė

Spėjama, kad Covid-19 buvo sukurtas Nacionalinėje mikrobiologijos laboratorijoje Vinipege (Kanada). Šioje įstaigoje, kaip ir Uhano laboratorijoje, tyrinėjami pavojingiausi patogeniniai mikroorganizmai.

Yra manančių, kad Kinijos šnipai pavogė virusą ir nugabeno jį į Uhano virusologijos institutą, iš kur jis ir paplito.

Kaltas B.Geitsas

Jei nesuprantate, kaip Bilas Geitsas (Bill Gates) įsipaišo į koronaviruso istoriją, grįžkime į 2019 m. spalį. Būtent tada B.Geitso fondas kartu su Pasaulio ekonomikos forumu ir Dž.Hopkinso sveikatos apsaugos centru surengė mokymus „Įvykis 201“, imituojančius viruso protrūkį.

Likimo ironija, kad virusas Covid-19 atsirado praėjus 2 mėnesiams po šių mokymų. Sąmokslo teorijos šalininkai teigia, kad epidemiją drauge suplanavo šios trys organizacijos.

Virusą sukūrė farmacijos pramonė

Farmacijos kompanijos - akivaizdžios naudos gavėjos, taigi ir jos pateko į sąmokslo teorijų šalininkų akiratį.

Pagal vieną šių teorijų su koronavirusu susijęs triukšmas - tyčinis panikos kurstymas, o jo užsakovai yra stambūs pasaulinės farmacijos rinkos žaidėjai. 2009 m. pasaulyje vyko kai kas panašaus, tada isterija buvo susijusi su kiaulių gripo plitimu. Tuo metu kompanija „Roche“ vykdė preparato „Tamiflu“ plataus masto reklamos kampaniją ir iš to uždirbo apie 1 milijardą dolerių.

Tiesiog įdomu

Veiklūs „konspirologų sekliai“ neretai kasasi labai giliai ir perspėjimų ir užuominų apie dabar vykstančius įvykius randa įvairiuose rašytiniuose šaltiniuose, filmuose ir net animaciniuose serialuose kaip „Simpsonai“. Pavyzdys: 1993 m. nufilmuoto 4 sezono 21 serijoje pasakojama apie paslaptingos ligos, pavadintos „Osakos gripu“, protrūkį. Osaka yra Japonijoje, ne Kinijoje, bet nedidelės klaidos atleistinos, tiesa?

Koronavirusas buvo „aptiktas“ ir romane „Tamsos akys“, kurį 1981 m. parašė rašytojas fantastas Dinas Kuncas (Dean Koontz „The Eyes of Darkness“). Jis pasakoja apie pasaulinę epidemiją, sukeltą Kinijos karinėje laboratorijoje sukurto viruso.

Tačiau romane 2020 metai neminimi, o „knyginio“ užkrato mirtingumas yra 100 proc. Originaliame D.Kunco knygos tekste virusą sukuria ne kinai, o sovietų kariškiai. Iš buvusios SSRS į Kiniją jis persikėlė 2008 m., naujame knygos leidime.

Amerikiečiai seniai žinojo, kad Uhane yra virusologijos laboratorija, o SSRS neliko, tad virusas knygoje ir pakeitė „gyvenamąją vietą“.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder