Laikinoji Vakarų Lietuvos tėvų forumo (VLTF) vadovė Aušra Zarambienė "Vakarų ekspresui" teigė, kad liepos pabaigoje miesto Savivaldybei paskelbus, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose yra 190 laisvų vietų, tėvų atstovai nebemato tikslo teikti 100 eurų kompensaciją, nes yra vietos valstybiniuose darželiuose.
"Kompensacija duodama visiems vaikams, nežiūrint į tai, ar jie apskritai pretendavo į valstybinius darželius. Be to, liko nuskriausti tie tėvai, kurie vaikus prižiūri namuose ar samdo aukles", - teigė A. Zarambienė.
Valdininkams išsiųstame rašte primenamas ir lygių galimybių kontrolieriaus 2015 metais atliktas tyrimas, kurio metu "atskleistos aplinkybės, kad Klaipėdos miesto savivaldybėje taikomas kompensavimo mokestis nėra įtakojamas faktinės aplinkybės, ar tėvai ketino vaiką ugdyti tik valstybinėje švietimo įstaigoje ir buvo įrašę jį į eilę vietai valstybinėje švietimo įstaigoje gauti, bet negavo, ar tėvai buvo iš anksto nusprendę patikėti vaiko priežiūrą ir ugdymą privačiai švietimo įstaigai".
"Ši aplinkybė lygių galimybių kontrolieriaus buvo įvertinta neigiamai, tačiau nepakito 2016 metais atliktuose Savivaldybės tarybos sprendimo pataisymuose", - dėstoma rašte.
PROBLEMA. Nors formaliai šiemet darželiuose yra 190 laisvų vietų, bet šiaurinėje miesto dalyje jų stinga, tad čia poreikį bando patenkinti privatūs darželiai. Egidijaus Jankausko nuotr.
Tad VLTF siūlo nuo šių metų rugsėjo 1-osios nebeskirti minėtos 100 kompensacijos, ją toliau mokėti tik už tuos vaikus, kurių tėvai pasirinko nevalstybines ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančias įstaigas 2015 ir 2016 m., o sutaupytas 2017 m. kompensacijoms skirtas lėšas panaudoti psichologų etatams Savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose steigti.
"Ne kartą kalbėjome su ugdymo įstaigų direktoriais apie tai, kad darželiuose trūksta psichologų. Pedagoginė psichologinė tarnyba negali užtikrinti paslaugos, jos reikia laukti 3-4 mėnesius ar net daugiau. O kuo toliau, tuo labiau vaikai tampa agresyvesni, turi emocinių sutrikimų, dėl to nukenčia kiti vaikai. Psichologas yra būtinas. Galbūt ir ne visu etatu, bent jau ketvirčiu etato pradžiai", - komentavo A. Zarambienė.
Savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė, kuriai taip pat buvo adresuotas tėvų atstovų kreipimasis, sakė, kad bent kol kas atšaukti kompensacijos neketinama.
"Kai nebeskirsime kompensacijos, vietų balansas gali labai smarkiai pasikeisti, todėl kol kas tikrai nesame numatę keisti šitos tvarkos. Mūsų politika yra orientuota į tai, kad visi Klaipėdos vaikai turi teisę gauti tuos pinigus, nesvarbu, kurį darželį lankytų. Pačioje pradžioje motyvai skiriant lėšas buvo užtikrinti prieinamumą vaikams ir visiems miesto vaikams, kurie lanko ugdymo įstaigas, jiems skirti tas pačias lėšas, - aiškino N. Laužikienė.
- Formaliai turime 190 laisvų vietų, bet tėvai nori vaikus vesti į darželius arčiausiai namų, nors šiaurinėje miesto dalyje stinga vietų. Pagal geografinę situaciją ten nėra pakankamai ikimokyklinio ugdymo įstaigų. O dauguma privačių ugdymo įstaigų yra šiaurinėje miesto dalyje ir padeda spręsti šią problemą."
Pašnekovės teigimu, jau kurį laiką svarstomas ir psichologų etatų klausimas - darbo grupė nagrinėja galimybes juos steigti.
"Buvome susikvietę specialistus, nagrinėjome situaciją, kalbėjome, kiek tų etatų galėtų būti. Nuo kitų kalendorinių metų planuojame įvesti psichologų etatus", - sakė N. Laužikienė.
Pasak jos, svarstoma steigti juos prie Pedagoginės psichologinės tarnybos, o vienas psichologas, ko gero, rūpinsis keletu ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
Rašyti komentarą