Viešosios tvarkos skyrius ruošiasi dirbti naktimis
Trečiadienį susitikę Savivaldybės administracijos, Viešosios tvarkos skyriaus vadovai bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybė aptarė savo bendradarbiavimą.
Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė tvirtino, kad bendradarbiaujant su policija pavyksta pasiekti geresnių rezultatų. Ji neslėpė, kad vis dar išlieka sričių, kurių skyriaus inspektoriai sukontroliuoti negali.
"Prašome papildomų etatų trečiajai pamainai. Ypač dėl triukšmo naktimis prie barų ir gyvenamuosiuose kvartaluose, kurių aikštelėse girtaujama ir triukšmaujama", - šnekėjo K. Vintilaitė, pridūrusi, jog skundų yra daugybė, tačiau dieną pažeidėjų ten nerandama.
Anot jos, gavus papildomų etatų skyriaus specialistai efektyviau galėtų užtikrinti saugumą ir rimtį mieste, vakarais nebereikėtų policijos pagalbos. "Manome, kad susitvarkytume", - tvirtino K. Vintilaitė.
Skyriaus vedėja pažymėjo, kad mieste yra ir daugiau problemų. Pavyzdžiui po 18 val., kai inspektoriai jau nebedirba, pastebima, kad žmonės nesilaiko automobilių statymo taisyklių: jie paliekami ant šaligatvių, žolės ir kitur.
Ji priminė, kad svarbu atnaujinti ir eismo saugumo priemones bei vaizdo stebėjimo kameras. Pastebima, kad jos jau atgyvenusios, sutartys pasibaigusios, o trečdalis jų nebeatlieka savo funkcijos. Esą naudingiau jas būtų perkelti į pietinę miesto dalį.
Apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas tvirtino besidžiaugiantis bendradarbiavimu ir skyriaus noru plėsti savo funkcijas bei galimybes.
"Dėl triukšmo policija gauna nemažai skundų, o veikiant kompleksiškai pažeidimus galima išgyvendinti", - tvirtino jis.
A. Motuzas pritaria bendradarbiavimo plėtrai, bet tvirtino, kad svarbu ir nedubliuoti funkcijų. Esą policijos įsikišimas praverstų esant tiksliniams tikrinimams ar reidams.
Kelių policijos biuro viršininkas Ramūnas Šideikis taip pat tvirtino, kad bendradarbiavimas su Viešosios tvarkos skyriumi ypač naudingas.
"Yra daug skundų dėl automobilių statymo, pranešimai ateina iš e. policijos tinklalapio", - sakė jis, pridūręs, jog dalį šios informacijos perduoda Viešosios tvarkos skyriui, kurie surašo protokolus už pažeidimus.
R. Šideikis patvirtino, kad mieste yra problema dėl greičio matuoklių. Nors Klaipėdoje šiuo metų jų veikia tik trys, jiems administruoti reikalingi net 3 žmonės.
"Prietaisai pasenę ir nebetinkami. Juos reikia atnaujinti, kad informacija būtų automatiškai apdorojama ir eitų į bendrą sistemą", - sakė viršininkas.
Skaičiuojama, kad pernai buvo užfiksuoti per 8 tūkst. pažeidimų, bet protokolų surašyta tik 3 tūkstančiai. Matuokliai neretai nesugeba užfiksuoti greičio, dėl techninių trūkumų yra galimybių apeiti greičio viršijimo fakto fiksavimą.
Miesto vadovai patvirtino, kad jau vyksta pirkimai, tad 2 nauji matuokliai gatvėse atsiras netrukus. Per papildomą programinę įrangą jie bus automatizuoti ir galės būti "prilipdomi" prie apšvietimo stulpų.
Rašyti komentarą