Ūpą grąžinti dokumentus numušė pokalbis telefonu

Ūpą grąžinti dokumentus numušė pokalbis telefonu

Į dienraščio "Vakarų ekspresas" žurnalistus kreipėsi gerokai įpykęs senjoras Jonas dėl, anot jo, įžūliai ir šiurkščiai su juo telefonu kalbėjusios Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) specialistės. Vyras tikino daugiau reikalų su tokia "įstaigėle" turėti nenorįs.

Palangiškis Jonas prieš ką tik praėjusias šventes, apsipirkęs viename iš prekybos centrų, išėjęs laukan pastebėjo ant žemės gulinčią popieriaus skiautę. Pakėlęs ją pastebėjo, kad tai neįgaliam asmeniui priklausanti automobilio statymo kortelė. Geraširdis senjoras susizgribo, kad dokumento savininkas gali jo ieškoti, tad nusprendė surasti būdą, kaip jį grąžinti.

"Kadangi nežinojau, kur kreiptis ir kaip galiu grąžinti dokumentą jo savininkui, pirmiausia paskambinau informacijos telefonu ir paprašiau, kad jie man duotų NDNT kontaktus. Operatorė trumpąja SMS žinute man atsiuntė NDNT Klaipėdos skyriaus telefono numerį. Nedelsiant paskambinau nurodytu telefono numeriu, atsiliepusiai specialistei papasakojau apie radinį ir buvau labai nemaloniai šokiruotas moters nemandagaus bendravimo", - pasakojo palangiškis.

Anot Jono, specialistė jį apšaukė, kad ne ten skambina, kad bet kokius rastus dokumentus reikia nešti tiesiai į policiją. Pasijutęs įžeistas, Jonas neatlyžo ir toliau vėlėsi į diskusiją su NDNT darbuotoja.

"Aš jai sakau, kad, pamatęs neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę, žmogus pirmiausia turėtų kreiptis į jus (NDNT. - Aut. past.) dėl naujo dokumento gamybos arba pasidomėti, gal kas rado ir pristatė jį jums. Arba turėtumėte pagal vardą, pavardę ar dokumento numerį surasti savininką ir jį informuoti, kad rasta jo kortelė", - savo tiesą bandė įrodyti vyras.

Anot Jono, specialistė pakeltu balso tonu tęsė savo tiradą, kad tai yra ne jos rūpestis, ir ji tokių darbų neatlieka, žmonių neieško ir apskritai informacijos apie dokumentų savininkus nekaupia. Ji esą vis kartojo, kad kortelę reikia nunešti į policiją.

Jonas siūlė specialistei užsirašyti jo telefono numerį - jeigu kreiptųsi kortelės savininkas, galėtų susisiekti su radusiuoju dokumentą. Bet esą ir į šį jo pasiūlymą specialistės atsakymas buvo neigiamas. Vyro teigimu, specialistė, paprašyta prisistatyti, to nepadarė.

Senjoras spėliojo, ar NDNT darbuotojai taip pat įžūliai bendrauja ir su į juos dėl problemų besikreipiančiais neįgaliaisiais.

NDNT Dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Nomeda Pikelytė pateikė kiek kitokią senjoro ir specialistės pokalbio telefonu versiją.

"Ši situacija mums yra žinoma. Darbuotoja, kuri telefonu bendravo su ponu, pasakojo, kad jis primygtinai prašė duoti kontaktinius duomenis asmens, kuriam priklauso prarastas dokumentas, kad pats galėtų jam atiduoti. Mes, žinoma, pagal įstatymą negalime viešinti privačios informacijos. Visais atvejais informuojame, kad rastą pažymėjimą galima pristatyti į bet kurį NDNT skyrių arba į policiją. Mes patys susisiekiame su asmeniu ir grąžiname dokumentą, jei jis dar nėra užsisakęs naujo. Priešingu atveju teisės aktų nustatyta tvarka dokumentas yra sunaikinamas. Darbuotoja teigia, kad ponui buvo pasiūlyta rastą dokumentą atnešti į bet kurį mūsų skyrių", - dėstė N. Pikelytė.

Anot jos, kalbos apie tai, kad NDNT darbuotojai dokumentų nepriima ir prašo nunešti tiesiai į policiją, nebuvo.

"Visų skyrių darbuotojai žino, kad rastus svetimus neįgaliųjų dokumentus būtina priimti mūsų įstaigoje ir grąžinti savininkui", - patikino N. Pikelytė.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder