Triukšmingai baigėsi pratybos "Staigus atsakas"

Triukšmingai baigėsi pratybos "Staigus atsakas"

Jau kelintą dieną Klaipėdoje aidi šūviai. Palangoje pasikėsinta užminuoti oro uostą. Priekulės miestelyje aptiktas epidemijos židinys, o Zeigių kaime apleistame pastate pastebėti įtartini ginkluoti asmenys. Paskelbtas pavojus. Buvo sukelti ant kojų taikos meto užduočių Operacinių pajėgumų Sausumos pajėgų elemento trečioji pamaina.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas, valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), pakrančių apsaugos rinktinės kinologai, Palangos užkarda, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), antiteroristinių operacijų rinktinė-ARAS, policija, Būtingės terminalo apsaugos pareigūnai bei karinės oro pajėgos, pasitelkdamos sraigtasparnį, sureagavo operatyviai: apsupo teritoriją kontrolės poste, likvidavo sprogmenį, su Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnybos pagalba Priekulės miestelyje izoliavo epidemijos židinį ir sėkmingai atliko „valymą“, prie Nemirsetos sulaikė apleistame pastate pastebėtus priešus. Taip baigėsi rugsėjo 30 – spalio 3 dienomis Klaipėdos apskrityje vykusios Taikos meto užduočių Operacinių pajėgų 3-ojo Sausumos pajėgų elemento padalinių integravimo ir sąveikos su kitomis institucijomis pratybos „Staigus atsakas“.

Pratybos prasidėjo rugsėjo 30 d. Iš pradžių vieną dieną vyko teorinių žinių paskaitos generolo Povilo Plechavičiaus Kairių kariniame poligone, vėliau - praktinis karių pasirengimas. Nuo spalio 2 d. kariai pradėjo vykdyti praktines užduotis atvirose erdvėse. Kaip teigė LDK Butigeidžio dragūnų bataliono majoras Tadas Černiauskas, poligonai skirti mokymams yra ganėtinai maži ir negali atitikti realios situacijos.

Spalio 3-iosios ankstyvą rytą buvo vykdomi paskutinieji pratybų uždaviniai Karinių oro pajėgų teritorijoje prie prie Nemirsetos ir Zeigių kaimo. Buvo Gauta informacija, kad apleistame pastate pastebėti galimi priešai. Kariai apsupo teritoriją ir lokalizavo pastatą, kad priešai nepatektų į vidų. Apie 7 val. ryto pasigirdo šūviai - taiklieji dragūnų šauliai pradėjo vykdyti priešo objekto šturmo operaciją.

Šiose rytinėse pratybose dalyvavo apie 90 krašto apsaugos savanorių bei Dragūnų bataliono karių. Kariai buvo suskirstyti į ALFA ir BRAVO būrius. Jiems vadovavo majoras Tadas Černiauskas. Jo teigimu, nepaisant rytinės tamsos, viskas vyko sklandžiai, pagal planą, tad operacija įvykdyta sėkmingai.

Šios pratybos buvo ypatingos tuo, kad mokymuose dalyvavo ne vieno padalinio kariai, o skirtingų valstybinių institucijų pareigūnai, kurie joms ruošėsi skirtinguose daliniuose. Pratybų metu imituotos įvairios situacijos: tranzito pažeidimas, pažeidėjų sulaikymas, stebėjimo ir kontrolės postai, saugomo objekto užpuolimas, gaisras objekte, improvizuoto sprogstamo užtaiso transporto priemonėje aptikimas ir neutralizavimas, epidemijos židinio izoliavimas. Mokymuose, kurie trūko 4 dienas, dalyvavo virš 400 pareigūnų. Pagrindinis šių pratybų tikslas - atnaujinti karių ir vadų žinias bei įgūdžius taikos meto užduočių vykdymui, treniruotis ir tobulinti planavimo, vadovavimo, valdymo bei sąveikos organizavimo su valstybinės svarbos objektais ir kitomis valstybinėmis institucijomis.

„Tokiose pratybose įgyjama vertinga praktinė patirtis vykdant konkrečias užduotis, kuri pravers atliekant kitas TMU OP užduotis, ir didesnis tarpusavio supratimas“, - prieš pratybas minėjo LDK Butigeidžio dragūnų bataliono vadas pulkininkas-leitenantas Giedrius Anglickis.

Galima teigti, kad tai vieni didžiausių mokymų Klaipėdos apskrityje per pastaruosius metus. Pasak LDK Butigeidžio dragūnų bataliono majoro Tado Černiausko, šios pratybos buvo numatytos metiniame plane, tačiau pats jų organizavimas vyko paskutinį mėnesį, nes viską reikėjo suderinti su valdžios institucijomis ir įspėti gyventojus. Nors aplinkiniai gyventojai ir buvo įspėti, tačiau policija vis vien sulaukė ne vieno skambučio su perspėjimu apie galimą grėsmę.

Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacinės pajėgos (TMU OP) buvo suformuotos 2009 metais. Pagrindinis jų uždavinys - reaguoti į valstybės suvereniteto pažeidimus, esant būtinybei sustiprinti valstybinės sienos apsaugą, vykdyti svarbių valstybės objektų apsaugą ir jų gynybą nuo teroro ar masinio pobūdžio smurtinių išpuolių, teikti pagalbą valstybės institucijoms ekstremalių situacijų (potvynių, gaisrų ir kt. ekstremalių įvykių) atveju. TMU OP realioje situacijoje pirmą kartą buvo pasitelktos 2011 m. teikiant pagalbą pamario regiono potvynio zonos gyventojams. Jos šiais metais taip pat gesino gaisro židinius Kuršių nerijoje ir dirbo kiaulių maro kontrolės postuose.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder