Tėvų galvos skausmas - kelio ženklas Nr. 303

Tėvų galvos skausmas - kelio ženklas Nr. 303

(2)

Vaikų vežimo automobiliais į mokyklas ir darželius tema tėvams dažnai neaktuali tol, kol jų, pažeidusių draudžiamųjų ženklų reikalavimus, nesustabdo ir nenubaudžia policija.

Žinia, kone prie visų Klaipėdos darželių, mokyklų bei gimnazijų įrengta po kelio ženklą Nr. 303 "Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas". Ir kone į visus šiuo ženklu vairuotojus pasitinkančius mokyklų kiemus tėvai važiuoja tiek rytais atveždami savo atžalas, tiek popietėmis pasiimdami.

Tokia situacija juos tenkina, nes įprasta, kad policijos pareigūnai auklėjimo ir švietimo įstaigų teritorijose nebudi nuo ryto iki vakaro. Tačiau visai kitokia tėvų reakcija yra jiems sulaukus baudos už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus.

"Esame nemaloniai nustebinti situacija, su kuria susidūrėme veždami savo antroką į "Gilijos" pradinę mokyklą. Mus pasitiko policijos pareigūnai, kurie turbūt tikėjosi nubausti už eismą draudžiančio KET ženklo kirtimą.

Ši situacija nėra normali, ypač toje vietoje - vaikų paleisti kažkur šalia nėra galimybės, aplink vyksta statybos, teritorijos neapšviestos, pėsčiųjų perėjų nėra. Sąlygos vaikui ateiti iki mokyklos nesudarytos.

Pamatę pareigūnus vairuotojai pradeda blaškytis, susidaro spūstys, visi pikti", - skundėsi laišką "Vakarų ekspresui" dar prieš kalėdines vaikų atostogas atsiuntęs klaipėdietis Tadas.

Uostamiesčio Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika sako, kad kaltinimai policijai dėl tokios situacijos turėtų būti mažiausi.

"Mes privalome reaguoti į nusiskundimus, o jų pastaruoju metu dėl eismo "Gilijos" mokyklos prieigose buvome sulaukę nemažai - ir iš pačios mokyklos, ir iš anonimų, galbūt tėvų, susirūpinusių transporto judėjimo gausa šios įstaigos teritorijoje. Situacija buvo tokia, kad tie pažeidimai ten buvo masiniai.

Kelių eismo taisyklės yra imperatyvios - visi eismo dalyviai, tėvai irgi, privalo jų laikytis. Vienų vaikai į mokyklą nueina patys, o kiti įsivaizduoja, kad gali pristatyti vaiką iki pat durų. Tačiau taisyklių laikytis privaloma, o mes, policijos pareigūnai, privalome taikyti atsakomybę", - dienraščiui aiškino M. Džermeika.

Jis primena tėvams, kad minėtas ženklas draudžia motorinių transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų eismą, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį, aptarnaujantįjį transportą ir skiriamuoju ženklu "Neįgalusis" pažymėtas transporto priemones.

"Tėvai tikrai nėra aptarnaujantis transportas. Kirsti tą ženklą gali mokytojai - jie, paprastai kalbant, moksleiviams suteikia žinias, t. y. juos aptarnauja. Mokiniai yra paslaugos gavėjai, todėl net ir jie patys negalėtų važiuoti ten mašina, jau nekalbant apie tėvus", - KET niuansus aiškino Kelių policijos vadovas.

Konfliktinę situaciją jis pasiūlė spręsti pačiai įstaigai kreipiantis pagalbos į Savivaldybę ir joje veikiančią Saugaus eismo komisiją. Tą, panašu, mokyklos vadovai jau padarė.

"Esame šiuo klausimu bendravę ir su tėvų taryba, ir su mūsų kaimynais - vaikų globos namais "Rytas", su kuriais dalinamės tuo privažiavimo keliuku, ir su miesto valdžia. Dabar padarėme taip, kad atveždami vaikus į mokyklą tėveliai nebepažeistų jokių taisyklių - draudžiamasis ženklas lieka, tačiau po juo atsiranda lentelė, nurodanti ženklo galiojimą laiką", - "Vakarų ekspresui" teigė "Gilijos" pradinės mokyklos direktorė Renata Mikienė.

Beje, dauguma įvažiavimą draudžiančių ženklų prie darželių ir mokyklų pastatyti būtent jų pačių prašymu - kad nevažinėtų nei tėvai, nei pašaliniai, kad čia naktimis savo mašinų nelaikytų aplinkinių namų gyventojai.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder