AB „Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad įmonėms yra perskaičiuojamas mokestis už padidėjusią ir specifinę taršą. Tai privaloma padaryti po įsigaliojusių naujų mokesčio už gamtos teršimą tarifų ir LR aplinkos ministro įsakymo, priimto 2020 gruodžio 17 dieną, dėl apmokestinamųjų teršalų priskyrimo grupėms. Pagal įsakymą teršalai, kaip pavyzdžiui, gyvsidabris, kadmis, cinkas, nikelis, iki šiol buvo priskirti grupei už kurią buvo mokama mažiau, dabar perkelti į brangesnę grupę.
„Įsigaliojus LR aplinkos ministro įsakymui ir perskirsčius teršalus į kitas grupes, AB „Klaipėdos vanduo“ į valstybės biudžetą taršos mokesčio už nuotekų valymą sumokės maždaug tris kartus daugiau nei iki šiol“ – sako AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Bendra bazinė nuotekų tvarkymo kaina nesikeičia. Didėja tik mokamas tarifas už padidintą taršą nuotekose, kurias atitekėjusios iš įmonių, valo AB „Klaipėdos vanduo“.Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone iš 4240 įmonių 235 deklaruoja išleidžiančios padidėjusios ir specifinės taršos nuotekas, todėl visoms joms bus perskaičiuotas taršos mokestis.žYpač taršioms įmonėms nuotekų tvarkymo kaina gali didėti apie 20 procentų. Įmonėms, kurios su nuotekomisišleidžia gyvsidabrį, cinką, kadmį, nikelį taršos mokestis didėja labiausiai. Pavyzdžiui, didžiausią taršą deklaruojančioms įmonėms bendra nuotekų tvarkymo kaina didės iki 15 centų už kubinį metrą.
Taršos mokestį teks perskaičiuoti ir kavinėms, valgykloms bei skalbykloms. Šių kategorijų verslo subjektams taršos mokestis turėtų mažėti, mat nuotekose randami detergentai, kitaip vadinami,plovikliai, kurio vandeniniu tirpalu plaunami užteršti paviršiai,iš IV teršalų grupės perkeltos į pigesnę – V grupę. Įmonėms, kurių nuotekose randami tik šie teršalai, skaičiuojama, taršos mokestis gali mažėti ir 18 centų už kubinį metrą. Taršos mokestis su patvirtintais naujais tarifais įsigaliojo nuo sausio 1 dienos.
Įmonės, kurių nuotekose randama padidėjusi tarša, apie mokesčio pasikeitimus bus informuotos atskirais pranešimais.
Rašyti komentarą