Tarnauti Klaipėdos pašonėje pavyks ne visiems

Tarnauti Klaipėdos pašonėje pavyks ne visiems

Patekti į kariuomenę ne taip lengva, kaip pasirodė masinę isteriją sukėlusiems "verktinių" pulkams. Savo gyvenimą į savanorio duoną pasiryžęs iškeisti devyniolikmetis klaipėdietis Linas Maciulevičius kelias savaites buvo įsitikinęs, kad jau šio mėnesio gale pradės tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Kol sulaukė netikėtos žinios telefonu.

Jaunuoliui paskambinę Klaipėdos regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus darbuotojai pareiškė, kad jis nepateko tarp 115 laimingųjų savanorių, kurie pateks į minėtąjį batalioną.

Planavo karjerą

Suplanavęs ir pasiruošęs. Tokiomis nuotaikomis pastarąjį mėnesį gyvenęs L. Maciulevičius savo noru buvo pasiryžęs artimiausius 9 mėnesius ragauti kario duonos. Fiziškai stiprus, kariuomene anksčiau domėjęsis klaipėdietis pasakojo, jog savanoriu tapo ir dėl galimybės, jei patiks, pasirinkti profesinę karo tarnybą.

Rugpjūčio 24 dieną į Klaipėdos pašonėje įsikūrusį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną turėjęs atvykti jaunuolis stengėsi, jog neliktų jokių "neužrištų galų". Šiais metais baigęs mokyklą jaunuolis nepateikė prašymo stoti į aukštąsias mokyklas, ruošėsi parduoti automobilį.

"Birželio 20 dieną nuėjau ir pradėjau tvarkytis visus reikalus. Išrašė lapą, kad esu savanoris, tačiau iškart medicininės komisijos negalėjau pereiti. Keliolika dienų į skyrių eidavau rytais ir laukdavau gyvoje eilėje, kol liepos 15 dieną galiausiai perėjau sveikatos būklės komisiją. Viską patikrino ir patvirtino, kad esu tinkamas", - pasakojo L. Maciulevičius.

Po šios žinios jaunuolis pasinaudojo jam suteikta teise pačiam pasirinkti tarnybos vietą ir pasiprašė būtent į minėtą batalioną. Komisijoje dirbusi moteris neprieštaravo, patvirtino, jog ten jam reiks atvykti rugpjūčio 24 dieną 8 valandą, taip pat net išvardijo daiktus, kuriuos reikėtų turėti kartu su savimi.

Euforija baigėsi užvakar. Iš Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus paskambinęs vyras pranešė, jog batalione reikia 115 savanorių, o jisai likęs 118-as, tad ten tarnauti galės nebent tuo atveju, jei kažkas neatvyks iš minėtų 115 jaunuolių.

"Galimybė tarnauti, atrodo, lyg ir lieka, tačiau dabar neaišku, pateksiu ar ne, paskambins ar ne", - apie nežinią šnekėjo devyniolikmetis

Pasiūlys kitur

Anot savanorių ir prievolininkų sąrašų sudarytojų, į pageidautą dragūnų batalioną jaunuolis nepateko dėl to, jog prašymą pateikė vėliau.

Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės Regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas kapitonas Žilvinas Želvys pasakojo, jog į minėtą batalioną buvo komplektuojamos 495 vietos, iš jų 115 skirta Klaipėdos apygardai.

"495 prašymų buvo atrinkti pagal eiliškumą, ir, pavyzdžiui, jei jis liko 500-asis, dragūnai paprasčiausiai neturi tiek vietų. Ten pirmiausia iškeliauja tie, kurie pirmiau parašė prašymus", - atskleidė Ž. Želvys.

Anot kapitono, jei klaipėdietis pagal sąrašą liko 118-as, jam lieka nemaža galimybė patekti būtent į tą batalioną, į kurį ir pageidavo. Pasitaiko, jog į tarnybos vietą dėl įvairiausių priežasčių jaunuoliai neatvyksta.

Ž. Želvys svarstė, kad jaunuolį galbūt suklaidino skyriaus darbuotojų pasakymas. Esą pabrėžiama, jog "jūs preliminariai būsite skiriamas į dragūnų batalioną". Apie tikslų sprendimą pranešama likus 2-3 savaitėms iki tarnybos pradžios. Būtent taip ir buvo padaryta.

"Bet ir tai nėra bėda. Mes siūlome kitus karinius vienetus ir tarnybos vietas, todėl jis tarnybą gali atlikti. Kaip ir minėjau, "dragūnų" batalionas - ne guminis", - sakė kapitonas ir pridūrė, jog nepatekusiems savanoriams bus siūloma rugsėjo 21 dieną tarnybą pradėti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotajame pėstininkų batalione Tauragėje.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder