Paskutine diena pristatyti idėjas buvo numatyta spalio 26-oji, tačiau vienos konkurso organizatorių - Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija (LASKAO) - atstovai sakė iki to laiko sulaukę tik 3 dalyvių, tad konkursas buvo pratęstas dar savaitei.
"Sąlygose buvo nurodyta, kad teikiami projektai tik už paskutinius metus, tai sulaukta nedaug darbų. Manome, kad reikėtų dar paraginti architektus dalyvauti", - sakė LASKAO valdybos pirmininkas Vaidotas Dapkevičius.
Jis nenorėjo kritikuoti architektų pasyvumo - esą norint idėją parodyti per sveiko miesto prizmę, reikia šia kryptimi dirbti, o per praėjusius metus ir patys architektai galbūt nerado tokių darbų, kuriuose galėtų tokią idėją įgyvendinti. Be to, V. Dapkevičiaus nuomone, ir pateikti trys darbai gali būti labai kokybiški ir įdomūs.
V. Dapkevičius svarstė apie galimybę šį konkursą rengti kas dvejus metus, kad architektai ir urbanistai turėtų laiko rengti atitinkamus projektus.
Konkurso metu architektai buvo kviesti teikti Klaipėdos, kaip sveiko miesto, urbanistinės plėtros, visuomeninių, daugiabučių, komercinių ir panašių objektų, individualių gyvenamųjų namų koncepcijas ir projektus. Savo darbus pateikė Erdvilas Samuolis, projektavimo firma "Pilis" (Ramunė Staševičiūtė, Monika Knipienė, Gerda Antanaitytė, Dina Timonina, Rusnė Šilerytė, Vaida Petkutė-Jatkauskienė) ir Šarūnė Gentvilienė.
Vilnietis E. Samuolis savo idėjoje teigia Klaipėdą matantis kaip bendraujantį ir žaidžiantį miestą. Jo projekte siūloma pastatus renovuoti remiantis kvartaliniu principu, kad vėliau būtų iškart tvarkoma visa aplinka. Taip pat E. Samuolis siūlo sukurti požeminę parkavimo sistemą, ant kurios būtų įrengiamos įvairiai paskirčiai tinkamos terasos, o pietinius mikrorajonus su senamiesčiu ir Danės upės krantine sujungti žaliąja jungtimi.
"Pilis" pristatė Klaipėdos "Kultūros fabriko" kaip erdvės, skatinančios dalintis, bendrauti ir kurti, projektą. Architektai teigia, kad "Kultūros fabrikas" yra sveiko miesto tikslus įgyvendinantis objektas, nes jo erdvės skatina socializaciją, bendravimą, bendradarbiavimą, jis yra universalus ir daugiafunkcis, pastatytas sveikoje ir draugiškoje žmonėms su negalia aplinkoje.
Š. Gentvilienės pateikta idėja siūlo Tiltų gatvę padaryti tiltu pėstiesiems - esą šioje gatvėje galėtų būti vietos paslaugoms, prekybai, maitinimo įstaigoms,vaikų priežiūros kambariams, apartamentams, kino teatrui, naktinėms pramogoms. Taip pat siūloma Žvejų, Kalvių, Kurpių, Kepėjų, Jono, Turgaus, Tomo, Didžiąja Vandens, Daržų ir Grįžgatvio gatvėmis rengti istorinę ekskursiją, pasakoti šių vietų legendas ir tikras istorijas.
Visas šias idėjas vertins ir nugalėtoją rinks specialiai sudaryta komisija: miesto meras Vytautas Grubliauskas, LASKAO valdybos pirmininkas V. Dapkevičius, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistas Vytautas Valevičius, LASKAO atstovas architektas ir Klaipėdos miesto savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento atstovas.
Rašyti komentarą