Vaivos g. 23 Melnragėje du dešimtmečius veikusi vaikus globojanti organizacija net ir pasibaigus patalpų nuomos sutarčiai išsikelti atsisakė. Ši situacija patraukė ne tik Klaipėdos visuomenininkų, bet ir kai kurių Seimo narių dėmesį. Be kelis kartus mieste vykusių mitingų ir protestų prieš sprendimą iškeldinti "SOS vaikus", seimūnas Naglis Puteikis raštu kreipėsi į miesto Tarybos narius ir prašė posėdyje išreikšti nuomonę, ar ji pritaria iškeldinimo iniciatyvai. Vis dėlto toks klausimas Taryboje svarstytas nebuvo.
Skirs kitiems
Aktyvią teisminę kovą fondas pradėjo 2014 m. liepą, kai pasibaigė 1994 m. sudarytos patalpų panaudos sutarties terminas. Agentūra Savivaldybės prašė pastato panaudos sutartį pratęsti neterminuotam laikotarpiui, valdininkai tą padaryti atsisakė. Vis dėlto visi teismai buvo palankūs Savivaldybei.
Jos administracijos direktorius Saulius Budinas vakar teigė, kad tokias pačias paslaugas mieste dabar teikia ir daugiau organizacijų, kurios esą tai daro kokybiškiau.
"Tokias paslaugas teikia ir "Dienvidis", ir Dvasinės pagalbos jaunimui centras, Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centras. Turime visą spektrą šios paslaugos teikėjų ir ši paslauga teikiama gana kokybiškai ir visiškai tenkina miesto poreikius", - aiškino S. Budinas.
Jis pažymėjo, kad ne kartą agentūros vadovei Virginijai Kairienei buvo siūloma persikelti į kitas, mažesnes, patalpas, tačiau galiausiai nė vienas pasiūlymas netiko, nes fondui pasirodė per mažos ir per prastai įrengtos.
Pasak S. Budino, artimiausiu metu agentūrą iš neteisėtai užimtų patalpų turės iškraustyti antstoliai. Iškart po to Vaivos g. 23 ketinama leisti kitoms vaikais besirūpinančioms organizacijoms rengti vasaros stovyklas maždaug 60-70 vaikų iš nepasiturinčių šeimų.
Vėliau, anot administracijos direktoriaus, būtų protinga Vaivos g. 23 esantį sklypą sujungti su šalia esančiu kitu Savivaldybei priklausančiu žemės sklypu. Tai padarius esą būtų apie 80 arų sklypas, kuriam būtų numatyta socialinė paskirtis.
"Vis dar svarstome, ar šioje vietoje turėtų būti darželis, ar senelių namai. Šios dvi sritys pasirinktos, nes darželiuose vaikų eilė yra apie 300 ir dauguma jų yra iš šiaurinės miesto dalies, o laukiančių vietos senelių namuose yra apie šimtą", - aiškino S. Budinas.
Naujo pastato statybos, pasak jo, jei viskas vyktų sklandžiai, galėtų prasidėti kitąmet.
"Statysim palapinę"
Pati fondo vadovė V. Kairienė vakar sakė, kad prašo atidėti iškeldinimą.
"Parašėme prašymą, kad mūsų iškraustymą atidėtų bent iki rugpjūčio 1 dienos. Esame parašę projektą šimto vaikų vasaros stovyklai, norėtume vaikus iš socialinės rizikos šeimų dar priimti stovyklai, nes tam turime visas sąlygas - turime savanorių, viešųjų darbų darbininkų", - kalbėjo pašnekovė.
Vis dėlto kol kas atsakymo fondo vadovė dėl iškeldinimo datos pakeitimo nesulaukė. Kaip ir atsakymo į prašymą skirti "SOS vaikams" pastatą Melnragėje panaudos pagrindais iki 2018 m.
V. Kairienė buvo informuota, kad kitą savaitę, jei fondas geranoriškai neišsikels iš patalpų, vyks priverstinis iškeldinimas.
"Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, bus iškraustymas priverstinai. Ką mes darysim? Statysim palapinę, o ką daugiau darysim", - liūdnai juokavo V. Kairienė.
Ji teigė neturinti kur dėti visų fondo dokumentų, susikaupusių per daugiau nei 2 dešimtmečius, ką jau kalbėti apie žmones, kuriems reikia pagalbos. Pasidomėjus, kodėl netiko Savivaldybės siūlomos kitos patalpos, pašnekovė tikino, kad jos esą yra avarinės būklės.
"Jeigu nori mus iškraustyti iš tų patalpų, tegul pasiūlo normalų būstą, į kurį galima įsikelti su vaikais ir naudotis juo panaudos pagrindais. Kodėl fondui, kuris 22 metus dirbo, teikė socialines paslaugas, neskiriamas kitas, nors ir mažiausias suremontuotas būstas? Iki šiol mums buvo pasiūlyti tik avarinės būklės pastatai, kur nebuvo nei kanalizacijos, nei vonios, nei tualeto, nei virtuvės, nieko", - guodėsi V. Kairienė.
Šiuo metu, pasak fondo vadovės, pastate Melnragėje gyvena jos globotinis, buvusi globotinė ir šios mažametė dukra.
"Mes gal jau ir būtume išsikėlę, nes balansavimas ant išsikraustymo ribos veikia psichologiškai, tačiau nevyriausybinės organizacijos yra diskriminuojamos. Joms panauda skiriama tik 2-3 metams, o dešimčiai metų skiriama tik toms, kurių dalininkė yra Savivaldybė. Kodėl yra tokia diskriminacija?" - klausė fondo vadovė.
V. Kairienės teigimu, per 22 metus agentūros "Visos Lietuvos vaikai" Klaipėdos fondas globojo 84 vaikus, 69 iš jų sugrąžino į biologinę šeimą, 22 vaikus V. Kairienė tikina užauginusi nuo pat mažens iki pilnametystės. Taip pat, pasak pašnekovės, fondas teikia pagalbą ne tik vaikams, bet šeimoms - teikia labdarą, prireikus suteikia pastogę.
Be to, V. Kairienė tikina, kad per minėtą laikotarpį fondas į patalpas investavo per 115 tūkst. eurų, tad esą Savivaldybė turėtų fondui kompensuoti bent dalį šių lėšų ir organizacija galėtų įsigyti ar išsinuomoti tinkamas patalpas. Vis dėlto, pasak pašnekovės, Savivaldybė elgiasi priešingai - reikalauja, kad fondas sumokėtų kompensaciją už patirtus nuostolius.
Rašyti komentarą