Projekto "Portis" dalyvis Lukas Liudvikas svečius supažindino su miesto dviračio takų sistema, kuri per pastarąjį dešimtmetį padidėjo kone dvigubai - dabar dviračių takų ilgis uostamiestyje siekia 108 km.
Prieš porą metų buvo patvirtintas specialusis dviračių infrastruktūros planas - suplanuoti optimalią Klaipėdos dviračių takų schemą. Ja planuojama dviračių takus ir trasas sujungti į vientisą dviračių takų sistemos tinklą.
Taip pat numatyta įrengti dviračių stovėjimo ir saugojimo aikšteles, o pačius dviračių takus išskirti pagal jų paskirtį - rekreacinius, rajoninius ir magistralinius.
"Dviračių saugyklų planas puikiai pasitvirtino Švedijoje. Jų veikimo principas paprastas - dviratį galima laikyti kortele išsipirkus abonomentą. Viduje filmuojama, yra daiktadėžės. Klaipėdos mieste planuojamos panašios dviračių saugyklos. Dėl vietų bus diskutuojama, kur patogiau gyventojams", - sakė L. Liudvikas.
Planuojama įrengti ir dviračių srauto skaičiuokles - vienos gali būti tvirtinamos ant žemės, o kitos - ant apšvietimo stulpų. Skaičiuoklė parodo, kiek tam tikroje vietoje pravažiuoja dviratininkų per dieną ir per metus.

PROBLEMA. Klaipėdiečiai norėtų į darbą važiuoti dviračiu, bet didelė dalis neturėtų jo kur laikyti. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
Kitas "Portis" komandos projekto dalyvis Eduardas Spiriajevas aptarė apklausą, kurioje buvo nustatomas žmonių požiūris į dviračių naudojimą ir jų sistemos diegimo galimybes mieste.
Apklausus 254 respondentus buvo pastebėta tendencija, jog dviračiu keliauja mažai miestiečių. Kur kas daugiau renkasi galimybę važiuoti automobiliu ar viešuoju transportu.
"Dviračiams nėra žalio tako mieste, bet visuomenės sąmoningumas keičiasi į gerąją pusę. Išsakyta kritikos dėl dviračių takų. Labiausiai kritikuojamos vietos, kur su dažais nubrėžtos linijos pestiesiems ir dviratininkams", - teigė E. Spiriajevas.
Maždaug pusė apklausoje dalyvavusių žmonių norėtų ir galėtų į darbą keliauti dviračiu. Ketvirtadalis galėtų į darbą vykti pėsčiomis.
Miestiečių manymu, naudojimąsi dviračiu būtų galima skatinti propaguojant tai daryti ne tik šilčiausiomis dienomis. Pridėta, kad žmonės neturi kur laikyti dviračių, o juos bijoma palikti viešoje vietoje.
Rašyti komentarą