Remonto darbai karantino metu: nuolatinis triukšmas, o padėti niekas negali

Remonto darbai karantino metu: nuolatinis triukšmas, o padėti niekas negali

Jau beveik ilgiau kaip metus trunkantis karantinas iš žmonių pareikalavo itin daug kantrybės. Tačiau daugiabučių namų namų gyventojai susidūrė su dar vienu iššūkiu – prasidėjus karantinui, prasidėjo ir remonto darbai kaimyniniuose butuose. Nuo ryto iki vakaro trunkantys gręžimo, kalimo ir griovimo darbai tapo tikru galvos skausmu tiek vaikams, tiek ir suaugusiems, priverstiems dirbti ir mokytis namuose.

Redakcija gavo skaitytojo (vardas redakcijai yra žinomas) laišką, kuriame teigiama, kad viename daugiabutyje, esnačiame Mogiliovo gatvėje, jau 3 mėnesius trunka remontai, dėl kurių vaikai dienos metu negali susikaupti, dalyvaudami nuotolinėse pamokose. Pašnekovo teigimu, buvo atvykę ir policijos pareigūnai, tačiau nieko padaryti esą negalėjo. Mat darantieji remontą turi visus reikiamus leidimus iš Klaipėdos miesto savivaldybės.

Susisiekus su Savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėju Gediminu Pociumi paaiškėjo, kad pasipiktinusių gyventojų skambučių dėl šios problemos yra sulaukiama nuolat. „Natūralu, mes tokių skambučių, su įvairiausiais nuogąstavimais ir nuotaikomis sulaukiame dešimtimis. Tačiau Savivaldybė butų remontams leidimų praktiškai neišduoda, jeigu norima daryti paprastą arba kapitalinį remontą daugiabučio namo bute“, - teigė vedėjas.

Eiliniams remontams leidimų nereikia

Savivaldybės leidimas reikalingas tik tuo atveju, jeigu norima keisti pastato fasado išvaizdą. „Pavyzdžiui, jeigu gyventojai nori įsistiklinti, arba sujungti su bendromis buto patalpomis balkoną, lodžą ar terasą. Tai yra dažniausiai pasitaikantys atvejai“, - kalbėjo G. Pocius.

Visai kitais atvejais, kai vyksta eiliniai buto remonto darbai, keičiant visų konstrukcijų apdailą – tiek grindų, tiek sienų, tiek lubų, arba keičiant inžinerinę įrangą – nuotekų vamzdžius, ar elektros instaliaciją buto erdvėje, nei Savivaldybės, nei kaimynų leidimai nėra reikalingi.

Tačiau yra dar kita kapitalinio remonto rūšis, kai norima griauti bute esančias laikančias konstrukcijas. Jis atliekama šiek tiek sudėtingiau. Dažniausiai žmonės pageidauja didinti tam tikras angas sienose. „Tokiems remonto darbams jau yra būtina susirasti tinkamą projektuotoją, užsakyti, kad padarytų nedidelį projektinį pasiūlymą, kuriame būtų išdėstytas kapitalinio remonto darbų sumanymas. Tada šį projektinį pasiūlymą reikia aptarti su kaimynais ir gauti didžiosios dalies pritarimą“, - akcentavo pašnekovas.

Trečias pasiruošiamasis žingsnis tokiems darbams yra techninio projekto paruošimas ir techninę projekto konstrukcijų dalį pateikti įvertinti ekpertams. Tik gavus ekspertų teigiamą išvadą galima pradėti statybos darbus. Tačiau prieš tai, ne mažiau kaip prieš dvi savaites elektroniniu laišku ar telefonu, būtina apie tai pranešti Savivaldybei, nurodant, kada konkrečiai šie darbai bus pradėti.

Savivaldybė padėti negali

„Daugiau teisės aktų, reguliuojančių, galima ar ne karantino metu atlikinėti tokius darbus – nėra. Ir šiuo atveju ne Savivaldybė gali reguliuoti šiuos procesus. Tai gali daryti tik centrinė valdžia – mažų mažiausiai Aplinkos apsaugos ministras savo techniniais reglamentais arba net Vyriausybė atskirais savo nutarimais, priklausomai nuo to, kokia pandeminė situacija yra visoje valstybėje. Vyriausybė gali priimti tam tikrus potvarkius, ribojančius statybos darbus daugiabučiuose namuose karantino metu“, - teigė G. Pocius.

Pasak vedėjo, tokiais atvejais didžiausią įtaką remonto darbų eigai gali daryti patys kaimynai. „Juolabiau, kad jau pirmojo karantino metu jie turėjo tam tikrą patirtį. Aplinkinių butų gyventojai, svarstydami naujai gautus prašymus dėl kapitalinio remonto darbų tam tikruose butuose, galėtų konkrečiai išsakyti savo nuomonę ir pritarimą suteikti tik pasibaigus karantinui“, - rekomendavo pokalbininkas.

Anot pašnekovo, visos galimybės išvengti tokių triukšmingų remonto darbų daugiabučiuose karantino metu yra ten gyvenančiųjų rankose. „Todėl ieškoti pagalbos iš savivaldos ar iš centrinės valdžios net nereikia“, - situaciją komentavo vedėjas. Todėl panašu, kad tokias problemas gali išsispręsti tik patys namo gyventojai.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder